Стажування PhD студентів (аспірантів) кафедри АЕМС-ЕП КПІ в University of Warwick
Лист зі стажування PhD студентів (аспірантів) студентам кафедри.
“Ми аспіранти 1 року навчання, Г.Ю. Землянухіна та Є.О. Ніконенко, зараз перебуваємо у Великій Британії на стажуванні з 09 березня 2020 року. Наукове стажування проходить за програмою обміну Erasmus+ в Університеті Ворика, м. Ковентрі (University of Warwick, Coventry) на факультеті School of Engineering протягом 4 місяців в лабораторії “Power and Control Systems Research Laboratory” під керівництвом випускника нашої кафедри професора О.І. Кіселичника, який працює в School of Engineering.
В рамках співпраці з університетом Ворика, раніше: а) кафедру представляли два викладачі на сумісній конференції [1] у весняному семестрі 2019 р.; потім в осінньому семестрі: б) два студенти кафедри 5-го та 6-го курсів проходили 4-місячне стажування на цьому факультеті [2], [3]; в) проведено сумісний воркшоп-семінар [4]; та г) два викладача проходили наукове стажування в Англії [5].
Тематика науково-дослідних робіт охоплює дослідження систем керування гібридними джерелами живлення на основі акумуляторів та суперконденсаторів для електричних транспортних засобів з явнополюсними синхронними двигунами з постійними магнітами, а також дослідження енергоефективних алгоритмів керування турбомеханізмами в умовах стабілізації показників продуктивності мережі.
Декілька фото з лабораторії, які включають: установку з синхронним явнополюсним двигуном з постійними магнітами; пневмо-генератор; установка з турбомеханізмом.
Також хотіли б відмітити, що на території кампусу дуже гарно особливо весною, коли цвітуть квіти та дерева. А ще на кампусі є декілька озер, поряд з якими мешкають птахи та інші звіри.
Уведення карантину
Протягом першого тижню нам необхідно було пройти процедури реєстрації та первинного ознайомлення з обладнанням лабораторій факультету. Також ми розпочали ознайомлення з обладнанням, на якому будуть проводитися подальші дослідження Проте, на превеликий жаль, у світі оголосили пандемію. Тому приблизно на початку другого тижня в Англії поступово стали вводити режим карантину: спочатку в освітніх закладах, та згодом, в усій країні. Наразі всі викладачі та студенти працюють в дистанційному режимі: ми також займаємося дослідженнями систем, проте в режимі симуляції. Не менш зручним є те, що в нас є можливість користуватися всією бібліотекою університету в режимі онлайн.
Початок застосування засобів карантину співпав з екзаменаційною сесією в Університеті Ворика, тому викладачі були вимушені приймати екзамени дистанційно. Потім слідував місяць канікул, який завершився 19 квітня. Весняний семестр почався з наступного тижня, навчання студентів продовжується в дистанційному режимі: в системі управління навчанням Moodle викладачами розміщуються всі необхідні матеріали по дисциплінах; за необхідності проводяться дистанційні веб-конференції, використовуючи такі засоби зв’язку як Skype, Zoom та ін.
Не дивлячись на ситуацію у світі, ми не втрачаємо позитивного настрою та охоче працюємо дистанційно для нашого здоров’я та безпеки. Звичайно сподіваємося, що карантин завершиться незабаром і ми зможемо повернутися в лабораторію для проведення експериментальних досліджень.
Бережіть себе, не хворійте та не втрачайте гарного настрою.”