Program “Electromechanical Automation Systems, Electric Drive and Electromobility”,faculty of Electric Power Engineering and Automatics of “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”

ЕЛЕКТРОПРИВОД З ЛІНІЙНИМ КРОКОВИМ ДВИГУНОМ

ЕЛЕКТРОПРИВОД З ЛІНІЙНИМ КРОКОВИМ ДВИГУНОМ

ЕЛЕКТРОПРИВОД З ЛІНІЙНИМ КРОКОВИМ ДВИГУНОМ
Теряєв В.І., доц. к.т.н., Чернота В.Г., магістрант

Лінійні електродвигуни представляють собою широкий клас електричних машин, що перетворюють електричну енергію в механічну енергію поступального руху за допомогою створення біжучого магнітного поля. Якщо провести класифікацію лінійних електродвигунів за принципом дії та конструктивним виконанням, то можна виділити кілька типів. Основні з них – синхронні, асинхронні, електромагнітні, магнітоелектричні, магнітострикційні і п’єзоелектричні лінійні двигуни. Класифікація лінійних електродвигунів за принципом дії.

Перевагою лінійних електродвигунів є простота здійснення поступальних переміщень, можливість передачі силової дії на об’єкт керування без механічного контакту з ним. Недостатнє розповсюдження цих двигунів обумовлене їх обмеженими регулювальними властивостями, складністю отримання низьких швидкостей руху, а також невисокими масогабаритними та енергетичними показниками, що пояснюється розімкненістю магнітопроводу та відносно великою величиною робочого повітряного зазору в зв’язку із складністю забезпечення його незмінності в процесі руху.

Окрему групу лінійних електродвигунів представляють лінійні крокові двигуни (ЛКД), які відносяться до класу синхронних машин і здійснюють дискретне позиціонування виконавчого органу без використання зворотного зв’язку за положенням.

ЕЛЕКТРОПРИВОД З ЛІНІЙНИМ КРОКОВИМ ДВИГУНОМ Теряєв В.І., доц. к.т.н., Чернота В.Г., магістрант (pdf)

Statistics



As result of 1 semester

2022/2023 academic year


Total students: 137,
on the budget: 130.

Announcement




Center for International Education