ЕЛЕКТРОПРИВОД З ЛІНІЙНИМ КРОКОВИМ ДВИГУНОМ

Теряєв В.І., доц. к.т.н., Чернота В.Г., магістрант

Лінійні електродвигуни представляють собою широкий клас електричних машин, що перетворюють електричну енергію в механічну енергію поступального руху за допомогою створення біжучого магнітного поля. Якщо провести класифікацію лінійних електродвигунів за принципом дії та конструктивним виконанням, то можна виділити кілька типів. Основні з них – синхронні, асинхронні, електромагнітні, магнітоелектричні, магнітострикційні і п’єзоелектричні лінійні двигуни. Класифікація лінійних електродвигунів за принципом дії.

Перевагою лінійних електродвигунів є простота здійснення поступальних переміщень, можливість передачі силової дії на об’єкт керування без механічного контакту з ним. Недостатнє розповсюдження цих двигунів обумовлене їх обмеженими регулювальними властивостями, складністю отримання низьких швидкостей руху, а також невисокими масогабаритними та енергетичними показниками, що пояснюється розімкненістю магнітопроводу та відносно великою величиною робочого повітряного зазору в зв’язку із складністю забезпечення його незмінності в процесі руху.

Окрему групу лінійних електродвигунів представляють лінійні крокові двигуни (ЛКД), які відносяться до класу синхронних машин і здійснюють дискретне позиціонування виконавчого органу без використання зворотного зв’язку за положенням.

ЕЛЕКТРОПРИВОД З ЛІНІЙНИМ КРОКОВИМ ДВИГУНОМ Теряєв В.І., доц. к.т.н., Чернота В.Г., магістрант (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.