Carolo Cup. Розробку завершено

Розробку автомобіля для конкурсу Carolo Cup завершено

Розробку автомобіля для конкурсу Carolo Cup проводили студенти НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського”.

Хлопці в лабораторії

Завершено етап розробки роботизованого автомобіля для конкурсу Carolo Cup. З жовтня 2017 року студенти кафедри АЕМС-ЕП Варволік Василь та Сливканич Микита проходять стажування за програмою обміну DAAD в Технічному університеті прикладних наук (Technische Hochschule Mittelhessen – THM) у місті Фрідберг, Німеччина. Окрім навчання, метою їх перебування в THM є участь у Carolo Cup.

У місті

У місті на площі

Для участі в змаганні командою розроблено повністю автономний макет роботизованого автомобіля (див. фото нижче).

Розроблена модель електричного автомобілю

Для орієнтації в просторі та розпізнавання дорожніх ліній розмітки використовується багатошарова нейронна мережа, що попередньо натренована для цього.

Розробку автомобіля для конкурсу Carolo Cup завершено кафедра АЕМС-ЕП

Програмне забезпечення та вид дороги з камери у реальному часі

В комплексній системі реалізація штучного інтелекту покладена на спеціалізовану плату NVidia Jetson Tegra X2

Розробку автомобіля для конкурсу Carolo Cup завершено кафедра АЕМС-ЕП

Після відладки та тестування, макет автомобілю буде представлений на міжнародному чемпіонаті Carlo Cup 2018, що буде проходити 13-14 лютого 2018 року в Університеті Брауншвейга, Німеччина.

Розробку автомобіля для конкурсу Carolo Cup завершено кафедра АЕМС-ЕП

Carolo Cup – це міжуніверситетські змагання, що кожного року проводяться в Технічному Університеті Брауншвайга (Technische Universitat Carolo-Wilhelmina zu Braumschweig), Німеччина, під патронатом таких світових автомобільних концернів як Volkswagen, Audi і т.д. Студенти змагаються командами і вирішують актуальні задачі автономного руху електричного транспорту.

Впродовж сезону команди будують повність автономну модель автомобіля в пропорції 1:10. За допомогою розроблених алгоритмів руху та розпізнавання оточення моделі повинні виконувати обгін рухомих і нерухомих перешкод, розпізнавання дорожньої розмітки та дорожніх знаків і т.п. На додачу суддями оцінюються дизайн та презентація моделі.

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

100 років ФЕА!

В цьому році виконується 100 років ФЕА. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою. Всі хто бажає внести вклад, відтворити історію факультету, запрошуємо надсилати пропозиції на почтову адресу svkorol ON ukr.net.