факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

КОМП’ЮТЕРНИЙ ПРАКТИКУМ ПО КОНФІГУРУВАННЮ СИСТЕМ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУДІВЕЛЬ НА ОСНОВІ СТАНДАРТУ KNX

КОМП’ЮТЕРНИЙ ПРАКТИКУМ ПО КОНФІГУРУВАННЮ СИСТЕМ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУДІВЕЛЬ НА ОСНОВІ СТАНДАРТУ KNX

КОМП’ЮТЕРНИЙ ПРАКТИКУМ ПО КОНФІГУРУВАННЮ СИСТЕМ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУДІВЕЛЬ НА ОСНОВІ СТАНДАРТУ KNX
Павлюков М.С., магістр, Король С.В., к.т.н., доц.

До асоціації KNX, яка об’єднує виробників електротехнічного обладнання для систем автоматизації будівель, сьогодні входить понад 350 компаній у всьому світі. Число сертифікованих продуктів – більше 7000. Загальна кількість встановлених в світі пристроїв, що відповідають цьому стандарту, становить за деякими оцінками більше десяти мільйонів. Найбільш відомими виробниками обладнання KNX сьогодні є ABB, Gira і Schneider Electric. Основними ключовими особливостями KNX є гарантована сумісність продуктів різних виробників, єдиний програмний інструмент (Engineering Tool Software, скорочено ETS) для планування, розробки та реалізації проекту, а також офіційні курси підготовки і сертифікації фахівців. З технічної точки зору, рішення дозволяють реалізувати всі популярні сценарії автоматизації, включаючи освітлення, управління кліматом і безпеку.
Всі контролери, датчики і виконавчі пристрої підключаються до цифрової мережі [1]. На практиці це означає необхідність розробки проекту і прокладку необхідних комунікацій під час будівництва або ремонту. Формально в стандарті існують і інші середовища передачі (зокрема мережа електроживлення і радіозв’язок), проте вони відносно рідко зустрічаються в проектах. Як альтернативний варіант, що не вимагає прокладки додаткової контрольної шини, досить часто використовуються схеми підключення всіх індивідуальних споживачів на загальний щиток. Обидві версії мають свої плюси і мінуси. При цьому допускається і їх поєднання, якщо зберігається відповідність специфікаціям KNX. Топологія шини може бути обрана досить гнучко. Допускається використання лінійних шин, дерева і зірок [2].
Різноманітність пристроїв даного стандарту можна оцінити за представленими на сайтах найбільших виробників каталогами. Навіть одне перерахування можливих груп товарів займе не один рядок: реле (включаючи управління шторами, жалюзі, воротами), димери, кнопки і вимикачі, бінарні і аналогові входи/виходи, датчики (руху, освітленості, температури, енергоспоживання, погоди, протікання води, диму, витоку газу), управління кліматом (нагрів, вентиляція, кондиціонування), сенсорні панелі, мости в інші системи (IP, DALI, SMS, телефон, електронна пошта, домофон, охоронні системи), системні компоненти (блоки живлення, мости, інтерфейси програмування, контролери) [3]. Не заважаючи на таке широке розповсюдження технології KNX, її вивченню не приділяється достатньо уваги, тому впровадження даної тематики в навчальний процес є актуальним.

КОМП’ЮТЕРНИЙ ПРАКТИКУМ ПО КОНФІГУРУВАННЮ СИСТЕМ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУДІВЕЛЬ НА ОСНОВІ СТАНДАРТУ KNX Павлюков М.С., магістр, Король С.В., к.т.н., доц. (pdf)

Статистика



За результатами 2 семестру

2019/2020 навчального року


Всього навчається: 162,
з них на бюджеті: 157.

Оголошення



Увага

Всі форми навчання в КПІ ім. Ігоря Сікорського переводяться на дистанційне навчання з 12.03.2020 по 03.04.2020. Освітній процес реалізувується з використанням електронних кабінетів в системі "Електронний кампус" та інших засобів зв'язку.
Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.


Згідно з наказом КМУ № 211 відвідування закладів освіти її здобувачами заборонено, тому всі питання вирішуються у динстанційному режимі.
У випадку виникнення критичних запитань щодо навчального процесу, які не можна вирішити дистанційно, потрібно записатись на консультацію з 10.00 до 13.00 через Telegram або телефоном
+380 (95) 794-45-98.
Решетник Віктор Сергійович.

Дистанційні консультації доступні зі всіма викладачами з 9:00 до 17:00 через інтернет. Контакти викладачів можете дізнатися у старост.

Партнери