Program “Electromechanical Automation Systems, Electric Drive and Electromobility”,faculty of Electric Power Engineering and Automatics of “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”

ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА АВТОМАТИЗАЦІЇ НАСОСНОЇ УСТАНОВКИ НА ОСНОВІ ПАКЕТУ SIMHYDRAULICS

ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА АВТОМАТИЗАЦІЇ НАСОСНОЇ УСТАНОВКИ НА ОСНОВІ ПАКЕТУ SIMHYDRAULICS

ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА АВТОМАТИЗАЦІЇ НАСОСНОЇ УСТАНОВКИ НА ОСНОВІ ПАКЕТУ SIMHYDRAULICS
Бур’ян С.О., к.т.н., доц., Печеник М.В., к.т.н., доц., Бабарова А.І., студентка

Вступ. Насосні установки (НУ) країни щорічно споживають біля 60 млрд. кВт·год електроенергії, тобто приблизно 20% всієї електроенергії, яка виробляється енергосистемами країни. Проте, їх велика кількість є нерегульованими або працюють не з максимальною енергоефективністю. Так, наприклад, в результаті застосування неекономічних способів регулювання в системах водопостачання та водовідводу втрачається 5-15% споживаної електроенергії, а в деяких з них втрати досягають 20-30% [1]. Одним із способів дослідження режимів роботи НУ є метод математичного моделювання, але класичний математичний опис роботи насосної установки [2] не повністю відображає складні гідро-механічні процеси, що там протікають. В свою чергу пакет прикладних програм MATLAB пропонує тулбокс SimHydraulics, в якому в достатньо повному обсязі представлені засоби моделювання гідро мереж.

Мета роботи. Порівняльний аналіз результатів дослідження системи стабілізації тиску віртуальної фізичної моделі насосної установки у пакеті SimHydraulics та порівняння її з класичним математичним описом.

Матеріали досліджень. SimHydraulics – це окрема бібліотека пакету Simulink середовища MATLAB. Вона поєднує в собі функціональні можливості бібліотек SimPowerSystems, SimMechanics и SimDrivline, дозволяючи розробникам систем імітувати взаємопов’язану роботу механізмів.

Розглянемо системи стабілізації тиску, яка представлена на рис. 1, та має дві моделі насосу. Перша – представлена блоками пакету SimHydraulics, а друга – моделлю, яка базується на класичних рівняннях, що описують насос.

Дану систему можна розділити на дві основні частини: механічну, яка містить систему керування асинхронним двигуном та власне двигун, та гідравлічну, яка включає в себе насос, резервуар та гідравлічні з’єднання.

ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА АВТОМАТИЗАЦІЇ НАСОСНОЇ УСТАНОВКИ НА ОСНОВІ ПАКЕТУ SIMHYDRAULICS Бур’ян С.О., к.т.н., доц., Печеник М.В., к.т.н., доц., Бабарова А.І., студентка (pdf)

Statistics



As result of 1 semester

2022/2023 academic year


Total students: 137,
on the budget: 130.

Announcement




Center for International Education