Навчання у THM, Фрідберг, Німеччина

Проходження навчання у THM

З жовтня 2019 року студенти з кафедри АЕМС-ЕП проходять навчання в THM (Університет прикладних наук Міттелхессена). Короткий звіт щодо проходження процесу навчання наведено далі.

Привіт усім. Ми навчаємося на кафедрі автоматизації електромеханічних систем та електроприводу на першому курсі наукової магістратури. Хочемо розповісти про те, як проходить навчання в рамках партнерства з університетом Німеччини “Technische Hochschule Mittelhessen” (THM) за програмою Erasmus+. Програма передбачає 5 місяців (1 семестр) навчання за курсом Control, Computer and Communications Engineering.

Університет

Technische Hochschule Mittelhessen – університет, що був заснований у 1971 році як університет прикладних наук, що робить його одним з молодших університетів землі Гессен (нім. – Hessen). Він є найбільшим із п’яти державних університетів прикладних наук у Гессені.

Університет розташований у Фрідберзі, Гісені і Ветцларі на землі Гессен. Заняття за напрямком Control engineering проходить в кампусах міст Фрідберг та Гіссен.

Головний корпус у Фрідберзі

Протягом першого тижня ми отримали студенські білети – Studienausweis. Вони також виконують роль проїздних білетів, які дають можливість безкоштовного проїзду в поїздах, автобусах і трамваях по всій землі Гессен. Додатково використовуються для оплати в Мензі – їдальні універститету.

Їдальня THM – Mensa

Студентські білети

В перші дні приїзду нас чекали Orientation Days, впродовж яких ми отримали аккаунт в системі університету для авторизованого користування комп’ютерами в аудиторіях, а також особисту університетську електронну пошту і доступ до системи Moodle. В ній викладачі завантажують всі матеріали (презентації, план курсу, корисні посилання тощо), які використовуються під час навчання. Також в Moodle викладачі мають можливість публікувати новини, що стосуються курсу, зміни в розкладі тощо. Тобто Moodle – це інструмент спілкування викладача зі студентами.

Бібліотека поділена на частини, в одній – зберігається тиша, для тих хто хоче попрацювати в тихій атмосфері, друга – для тих, хто хоче попрацювати в групах і де можна спілкуватися вголос. Бібліотека має кімнату обладнану комп’ютерами.

Також біля бібліотеки є затишне міні-кафе – Biblounge, де можна за чашкою кави почитати книжку або підготуватися до занять.

В міні-кафе Biblounge

Окрім бібліотеки, майже на кожному поверсі є невеличкий огороджений простір, де можна попрацювати.

Простір на другому поверсі

Гуртожитки

Гуртожитки, як і навчальні корпуси розташовані як у Фрідберзі, так і у Гіссені.

Ми живемо в гуртожитку міста Фрідберг, оскільки саме тут проходить більшість занять. Шлях від гуртожитку до університету пішки займає 15 хвилин, автобусом – 5 хвилин. Університетський кампус м. Фрідберг розташований біля залізничного вокзалу. Дістатися Франкфурта можна за 20-30 хв, поїзди туди їздять кожні 10-30 хвилин. Приблизно стільки ж займає подорож до Гіссена, звідки до кампусу університету можна дістатися автобусом за 10-15 хвилин.

Навчання

Навчальний план складається з наступних дисциплін:

• Modelling and Simulation of Electrical Systems and Drives (моделювання електричних систем та електроприводів) – в рамках цього модулю проходять практичні роботи. Також студенти в групах мають підготувати презентацію, що пов’язана з моделюванням реальних систем. Наприклад, моделювання Segway або магнітний підвіс в транспортній промисловості.
  • Cyber Security (Кібербезпека) – до модулю входять лабораторні роботи та лекції, на яких студенти вивчають методи захисту інформації.
  • Advanced Control Methods of Electrical Drives and Power Electronic Converters (Сучасні методи керування електроприводами та силовими перетворювачами) – модуль включає синтез та аналіз комплексних систем керування електроприводами та силовими перетворювачами як Fault-Tolerant Control та керування з лінеаризацією зворотним зв’язком.
  • Control for Renewable Energy and Smart Grids (Керування джерелами відновлювальної енергетики та розумними мережами) – курс розглядає методи керування складних систем генерування енергії, що містять комбіновані джерела.
  • Interdisciplinary IoT Project with Scientific Methods (Міждисциплінарний проект на тему “Інтернет речей”) – в рамках цього предмету проходять лабораторні роботи присвячені «Інтернету речей». Також студенти в групах отримують завдання на проект, результати якого мають бути представлені в кінці семестру.

Навчання проходить англійською мовою, а в рамках навчального плану проходять заняття з німецької мови.

Також університет пропонує безкоштовні вечірні курси німецької мови згідно вашого рівня підготовки.

Лабораторна робота з кібербезпеки
Студенти з Німеччини, Франції та Іспанії на лабораторній з кібербезпеки
Студент з кафедри АЕМС-ЕП та одногрупники з Індії

Internationales Buddy Programm

В перші дні нашого перебування в університеті ми зареєструвалися в Buddy Programm – програму, що допомагає об’єднати студентів різних країн. Вони організовують зустрічі, різноманітні воркшопи та екскурсії.

Фото з екскурсії у м. Візбаден
Екскурсія в м. Бонн, музей історії

Також ми самостійно відвідали багато інших міст: Франкфурт, Кассель, Марбург та ін.

Парк “Bergpark Wilhelmshöhe” у м. Касель
Вулиця м. Марбург
На хмарочосі м. Франкфурт

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.