Образовательная программа “Электромеханические системы автоматизации, электропривод и электромобильность”,факультет электроэнерготехники и автоматики "КПИ им. Игоря Сикорского"

Навчання у THM, Фрідберг, Німеччина

Проходження навчання у THM

З жовтня 2019 року студенти з кафедри АЕМС-ЕП проходять навчання в THM (Університет прикладних наук Міттелхессена). Короткий звіт щодо проходження процесу навчання наведено далі.

Привіт усім. Ми навчаємося на кафедрі автоматизації електромеханічних систем та електроприводу на першому курсі наукової магістратури. Хочемо розповісти про те, як проходить навчання в рамках партнерства з університетом Німеччини “Technische Hochschule Mittelhessen” (THM) за програмою Erasmus+. Програма передбачає 5 місяців (1 семестр) навчання за курсом Control, Computer and Communications Engineering.

Університет

Technische Hochschule Mittelhessen – університет, що був заснований у 1971 році як університет прикладних наук, що робить його одним з молодших університетів землі Гессен (нім. – Hessen). Він є найбільшим із п’яти державних університетів прикладних наук у Гессені.

Університет розташований у Фрідберзі, Гісені і Ветцларі на землі Гессен. Заняття за напрямком Control engineering проходить в кампусах міст Фрідберг та Гіссен.

Навчання у THM 2019 р. Кафедра АЕМС-ЕП КПІ Сікорського
Головний корпус у Фрідберзі

Протягом першого тижня ми отримали студенські білети – Studienausweis. Вони також виконують роль проїздних білетів, які дають можливість безкоштовного проїзду в поїздах, автобусах і трамваях по всій землі Гессен. Додатково використовуються для оплати в Мензі – їдальні універститету.

Навчання у THM 2019 р. Кафедра АЕМС-ЕП КПІ Сікорського
Їдальня THM – Mensa

Навчання у THM 2019 р. Кафедра АЕМС-ЕП КПІ Сікорського
Студентські білети

В перші дні приїзду нас чекали Orientation Days, впродовж яких ми отримали аккаунт в системі університету для авторизованого користування комп’ютерами в аудиторіях, а також особисту університетську електронну пошту і доступ до системи Moodle. В ній викладачі завантажують всі матеріали (презентації, план курсу, корисні посилання тощо), які використовуються під час навчання. Також в Moodle викладачі мають можливість публікувати новини, що стосуються курсу, зміни в розкладі тощо. Тобто Moodle – це інструмент спілкування викладача зі студентами.

Бібліотека поділена на частини, в одній – зберігається тиша, для тих хто хоче попрацювати в тихій атмосфері, друга – для тих, хто хоче попрацювати в групах і де можна спілкуватися вголос. Бібліотека має кімнату обладнану комп’ютерами.

Також біля бібліотеки є затишне міні-кафе – Biblounge, де можна за чашкою кави почитати книжку або підготуватися до занять.

Навчання у THM 2019 р. Кафедра АЕМС-ЕП КПІ Сікорського
В міні-кафе Biblounge

Окрім бібліотеки, майже на кожному поверсі є невеличкий огороджений простір, де можна попрацювати.

Навчання у THM 2019 р. Кафедра АЕМС-ЕП КПІ Сікорського
Простір на другому поверсі

Гуртожитки

Гуртожитки, як і навчальні корпуси розташовані як у Фрідберзі, так і у Гіссені.

Ми живемо в гуртожитку міста Фрідберг, оскільки саме тут проходить більшість занять. Шлях від гуртожитку до університету пішки займає 15 хвилин, автобусом – 5 хвилин. Університетський кампус м. Фрідберг розташований біля залізничного вокзалу. Дістатися Франкфурта можна за 20-30 хв, поїзди туди їздять кожні 10-30 хвилин. Приблизно стільки ж займає подорож до Гіссена, звідки до кампусу університету можна дістатися автобусом за 10-15 хвилин.

Навчання

Навчальний план складається з наступних дисциплін:

 • Modelling and Simulation of Electrical Systems and Drives (моделювання електричних систем та електроприводів) – в рамках цього модулю проходять практичні роботи. Також студенти в групах мають підготувати презентацію, що пов’язана з моделюванням реальних систем. Наприклад, моделювання Segway або магнітний підвіс в транспортній промисловості.
 • Cyber Security (Кібербезпека) – до модулю входять лабораторні роботи та лекції, на яких студенти вивчають методи захисту інформації.
 • Advanced Control Methods of Electrical Drives and Power Electronic Converters (Сучасні методи керування електроприводами та силовими перетворювачами) – модуль включає синтез та аналіз комплексних систем керування електроприводами та силовими перетворювачами як Fault-Tolerant Control та керування з лінеаризацією зворотним зв’язком.
 • Control for Renewable Energy and Smart Grids (Керування джерелами відновлювальної енергетики та розумними мережами) – курс розглядає методи керування складних систем генерування енергії, що містять комбіновані джерела.
 • Interdisciplinary IoT Project with Scientific Methods (Міждисциплінарний проект на тему “Інтернет речей”) – в рамках цього предмету проходять лабораторні роботи присвячені «Інтернету речей». Також студенти в групах отримують завдання на проект, результати якого мають бути представлені в кінці семестру.

Навчання проходить англійською мовою, а в рамках навчального плану проходять заняття з німецької мови.

Також університет пропонує безкоштовні вечірні курси німецької мови згідно вашого рівня підготовки.

Навчання у THM 2019 р. Кафедра АЕМС-ЕП КПІ Сікорського
Лабораторна робота з кібербезпеки
Студенти з Німеччини, Франції та Іспанії на лабораторній з кібербезпеки
Навчання у THM 2019 р. Кафедра АЕМС-ЕП КПІ Сікорського
Студент з кафедри АЕМС-ЕП та одногрупники з Індії

Internationales Buddy Programm

В перші дні нашого перебування в університеті ми зареєструвалися в Buddy Programm – програму, що допомагає об’єднати студентів різних країн. Вони організовують зустрічі, різноманітні воркшопи та екскурсії.

Фото з екскурсії у м. Візбаден
Екскурсія в м. Бонн, музей історії

Також ми самостійно відвідали багато інших міст: Франкфурт, Кассель, Марбург та ін.

Парк “Bergpark Wilhelmshöhe” у м. Касель
Вулиця м. Марбург
На хмарочосі м. Франкфурт

Similar posts
 • Фінал осінньої серії ігор Що? Де? Кол... Фінал осінньої серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року Фінал осінньої серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року на кафедрі „Автоматизації електромеханічних систем та електроприводу” відбудеться 25 листопада 2021 року о 20.00 за традиційним посиланням в Google Meet meet.google.com/otp-rgcm-dtt, також буде підтримуватися трансляція ігри на ютуб-каналі кафедри. В кінці фінальної гри буде визначений кращий гравець серії, [...]
 • Четверта гра осінньої серії ігор Що? ... Четверта гра осінньої серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року Остання четверта гра осінньої серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року на кафедрі „Автоматизації електромеханічних систем та електроприводу” відбудеться вже завтра, 18 листопада 2021 року о 19.00 за традиційним посиланням в Google Meet meet.google.com/otp-rgcm-dtt, також буде підтримуватися трансляція ігри на ютуб-каналі кафедри. Запрошуємо всі команди, членів, [...]
 • Опитування щодо вакцинації студентів Опитування щодо вакцинації студентів Модуль опитування щодо вакцинації студентів запущено у ваших кабінетах в Електронному кампусі. Просимо витратити близько 5 хв вашого часу і відповісти на кілька запитань. Ваші відповіді дуже важливі для розуміння ситуації з рівнем вакцинації студентів в університеті. Особистий кабінет АІС «Електронний кампус КПІ» [...]
 • Третя гра осінньої серії ігор Що? Де?... Третя гра осінньої серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року Третя гра осінньої серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року на кафедрі „Автоматизації електромеханічних систем та електроприводу” відбудеться вже завтра, 11 листопада 2021 року о 19.00 за традиційним посиланням в Google Meet meet.google.com/otp-rgcm-dtt, також буде підтримуватися трансляція ігри на ютуб-каналі кафедри. (!) Це буде вже 20-та [...]
 • Подовження дистанційного режиму Увага! Дистанційний режим проведення освітнього процесу подовжено до 31 грудня 2021! З метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19, враховуючи погіршення епідеміологічної ситуації, внесено зміни до Наказу по університету №НУ/222/2021 від 22.10.2021 “Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19”, а саме: всі форми навчання з 25.10.2021 до 31.12.2021 в КПІ ім. Ігоря Сікорського перевести в дистанційний [...]

СтатистикаПо результатам 2 семестра

2020/2021 учебного года

и вступительной кампании-2021


Всего студентов: 178,
из них на бюджете: 175.

ОбъявленияОбразовательный процесс до конца 1 семестра

С целью предотвращения распротранения COVID-19, учитывая ухудшение эпидемиологической ситуации, были внесены изменения в Приказ по университету №НУ/222/2021 от 22.10.2021 "Про организационные меры предотвращения распространения коронавируса COVID-19", а именно:

 • все формы обучения с 25.10.2021 до 31.12.2021 в КПИ им. Игоря Сикорского перевести в дистанционный режим (для соискателей высшего образования, а также слушателей курсов повышения квалификации, подготовительного отдела и довузовской подготовки);
 • термин внедрения дистанционного режима обучения, предусмотренного этим приказам, может пересматриваться и изменяться раз в месяц за 10 дней до вступления в силу таких изменений.


 • Последние объявления
  Партнёры

  Центр международного образования