Наша нова лабораторія

У новій лабораторії студенти запобігають масштабних аварій в електромережах

В столичному КПІ на кафедрі автоматизації електромеханічних систем та електроприводу створили унікальну лабораторію. Її сучасне обладнання, яке не має аналогів в Україні, дозволяє виробляти повномасштабні дослідження процесів спотворень та фільтрації в електромережах. Обладнання оновили за рахунок меценатів, з компанії ДТЕК, і тепер у студентів є можливість вивчати особливості роботи електроустаткування, не покидаючи навчальний корпус.
“Робота сучасної промислової, офісної і побутової техніки має побічний ефект – спотворення в електричних мережах. Таке спотворення в мережі може різко вирубати, наприклад, всі комп’ютери в банку, а це для установи – ціла катастрофа! А ця унікальна установка прибирає спотворення в електромережах і може запобігти таким НП”, – розповів “Сегодня” завкафедрою автоматизації електромеханічних систем та електроприводу КПІ Сергій Пересада.
pristypa_lab
За його словами, така установка в Україні з’явилася вперше, а вартість її – більше 200 тисяч гривень. “Наша мета – навчити
студентів працювати на такому обладнанні і готувати фахівців-професіоналів вищого класу”, – каже завкафедрою.
Обладнання в лабораторії КПІ було придбано за рахунок компанії ДТЕК. За словами Олександра Кучеренка, директора з управління персоналом ДТЕК, студенти повинні отримувати в рамках вузу таке навчання, яке дозволить їм, прийшовши на виробництво, відразу включатися в робочий процес, а не доучуватися. “У нас високотехнологічний бізнес, а на пальцях навчити студентів роботі з сучасним обладнанням неможливо. Тому ми і інвестуємо вузи, щоб у результаті отримати підготовлених фахівців. Компанія ДТЕК співпрацює з 5 провідними технічними вузами України, і більше 2 мільйонів уже вкладені в програмне забезпечення, лабораторії, навчальні електричні станції”, – пояснив Кучеренко.
Джерело: “Сегодня”
Автор: Ірина Гінжул
Повний текст статті

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

Вітаємо абітурієнтів із закінченням вступної компанії! За результатами конкурсних відборів на кафедру поступили на навчання за кошти держбюджету 30 студентів на основі диплому про середню освіту, 20 студентів-прискоренників, а також 27 магістрів професіональної програми підготовки (+ 3 контрактника та 1 іноземець), 3 магістри наукової програми підготовки.