Звіт про наукову роботу за 2017 рік. Вступ. Узагальнена інформація про наукову діяльність підрозділу
Звіт про наукову роботу за 2017 рік. Наукові дослідження у звітному 2017р. виконувалися за науковим напрямком кафедри “Теорія складних багатовимірних електромеханічних систем”. Наукова робота кафедри була направлена на:
- розробку та дослідження алгоритмів векторного керування асинхронними двигунами, робастних та адаптивних до активних опорів статора і ротора;
- дослідження методів енергоефективного керування моментом тягових двигунів змінного струму методом математичного моделювання та на експериментальних установках;
- розробку та дослідження методів енергоефективного керування кутовою швидкістю асинхронних двигунів;
- розробку та дослідження методів керування асинхронними двигунами з врахуванням кривої намагнічування;
- розробку та дослідження алгоритмів керування двигунами та асинхронними генераторами методом математичного моделювання та на експериментальних установках, проведення порівняльного аналізу;
- розробку та дослідження алгоритмів ідентифікації параметрів електромеханічних систем на основі асинхронних двигунів;
- розробку електромеханічних систем тягового призначення;
- розробку методів ідентифікації гармонічного складу трифазного струму та адаптивних систем керування паралельними активними фільтрами.
У звітному році виконувались дві науково – дослідні держбюджетні роботи № 2841ф “Методи робастного адаптивного керування електромеханічними системами з підвищеними динамічними та енергетичними показниками”, керівник к.т.н., доц. Ковбаса С. М., та №2005р «Розробка енергоефективної електромеханічної системи електробусу на основі адаптивного векторно-керованого асинхронного електроприводу з акумуляторно-суперконденсаторним живленням», керівник д.т.н., проф. Пересада С. М., які фінансуються з державного бюджету Міністерства освіти і науки України. Роботи проводиться за пріоритетним напрямком розвитку науки і техніки «Енергетика та енергоефективність», тематичний напрямок «Технології електроенергетики», назва напряму секції: «1. Науково-технічні проблеми дослідження електротехнічних і електромеханічних комплексів та систем», назва піднапряму секції: «1.1. Електромеханічні системи. Регульований електропривод, структури та системи керування ним. Електромашиновентильні комплекси. Електромехатронні, робототехнічні системи».
Робота №2841ф розпочалася в січні 2015 р., а завершується в грудні 2017 р. Обсяг фінансування за плановим кошторисом на 2017 р. складав 136,84 тис.грн., в т.ч. на заробітну плату – 109,7 тис.грн.
Робота №2005/1р розпочалася в січні 2017 а, а завершується в грудні 2018 року. Обсяг фінансування за плановим кошторисом на 2017 р. складав 560 тис.грн., в т.ч. на заробітну плату – 250,11 тис.грн.
Госпрозрахунковий договір № 478 від 01 липня 2016 р. з ПрАТ «Запорізький електроапаратний завод» на тему «Розробка системи керування тягового електроприводу трамвайного вагону», загальний обсяг фінансування 120 тис. грн.
У 2017 р. на кафедрі працювали на штатних посадах 16 співробітників професорсько – викладацького складу, серед них 3 доктори технічних наук. Для виконання науково – дослідних робіт з урахуванням учбово-допоміжного складу було залучено за сумісництвом 8 осіб, в т.ч.:
- 2 доктори технічних наук, професор Пересада С.М., професор Михальський В. М. (головний науковий співробітник Інституту електродинаміки НАНУ);
- 4 кандидати технічних наук, (доц. Ковбаса С. М., доц. Король С. В., доц. Красношапка Н. Д., ст..викл. Димко С. С., асистент Приступа Д. Л.);
- 1 аспірант (Решетник В. С.), та 1 студент (Ніконенко Є.).
Відсутність штатних співробітників НДЧ кафедри зумовлена недостатнім фінансуванням наукових досліджень.
Кафедра співпрацює і має відповідні міжнародні договори з Другим Римським технічним університетом та з інститутом електричних енергосистем Магдебурзького університету ім. Отто фон Геріке (Німеччина), Університетом Прикладних наук Гессена (Німеччина).
Звіт про наукову роботу за 2017 рік має структуру:
1. Підготовка наукових кадрів та інтеграція наукової роботи з навчальним процесом.
2. Основні результати наукових досліджень і розробок за пріоритетними напрямами
4. Міжнародне наукове співробітництво.
8. Наукові конференції, семінари, виставки.
9. Наукові досягнення науково-педагогічних і наукових працівників.