факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

РОЗРОБКА БЛОКУ КЕРУВАННЯ ТИСКОМ КОМПРЕСОРА НА БАЗІ ПРОГРАМОВАНОГО ЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЕРА

РОЗРОБКА БЛОКУ КЕРУВАННЯ ТИСКОМ КОМПРЕСОРА НА БАЗІ ПРОГРАМОВАНОГО ЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЕРА

РОЗРОБКА БЛОКУ КЕРУВАННЯ ТИСКОМ КОМПРЕСОРА НА БАЗІ ПРОГРАМОВАНОГО ЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЕРА
Бур’ян С.О., к.т.н., доц., Блащук О.О., магістрант

Компресорні установки широко використовуються у всіх галузях промисловості для забезпечення необхідного тиску при роботі пневматичних виконавчих пристроїв. На сьогоднішній день існує декілька основних методів стабілізації тиску на виході компресора, серед них: використання класичного ПІ-регулятора, on/off режим роботи з використанням стравлюючого клапану та використання інверторного методу керування [1].
Використання ПІ-регулятора є одним із типових рішень, при якому забезпечується підтримання тиску на заданому рівні в залежності від інтенсивності втрат повітря в системі за рахунок зміни швидкості обертання приводного двигуна. Проте якість керування цього методу залежить від розташування давача тиску в повітропроводі. Він повинен мати надійне кріплення та високу механічну стійкість, адже при встановленні його безпосередньо на виході компресора, коливання тиску при закачуванні у накопичувальний резервуар будуть значною мірою впливати на показання приладу. У цьому випадку рекомендується під’єднувати датчик через демпфер.
Використання on/off режиму роботи супроводжується простою реалізацією, але підвищеними втратами в електромеханічній системі через те, що значний об’єм тиску буде стравлюватися через клапан.
Інверторний метод керування компресором змінює швидкість роботи двигуна в залежності від потреб користувача, проте дозволяє додатково зменшити втрати енергії у порівнянні з використанням ПІ-регулятора [1].
Одним з варіантів підтримання сталого тиску на виході компресора з частотно-керованим асинхронним електроприводом є використання функції «цифрового потенціометра» для керування швидкістю двигуна. В якості керуючого пристрою можна використати програмований логічний контролер (ПЛК). Цей метод, на відміну від ПІ-регулятора, дозволяє забезпечити додаткову «зону нечутливості», в якій тиск на виході не стабілізується у випадку виникнення коливань сигналу датчика.

РОЗРОБКА БЛОКУ КЕРУВАННЯ ТИСКОМ КОМПРЕСОРА НА БАЗІ ПРОГРАМОВАНОГО ЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЕРА Бур’ян С.О., к.т.н., доц., Блащук О.О., магістрант (pdf)

СтатистикаЗа результатами 2 семестру

2019/2020 навчального року


Всього навчається: 162,
з них на бюджеті: 157.

ОголошенняУвага

Всі форми навчання в КПІ ім. Ігоря Сікорського переводяться на дистанційне навчання з 12.03.2020 по 03.04.2020. Освітній процес реалізувується з використанням електронних кабінетів в системі "Електронний кампус" та інших засобів зв'язку.
Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.


Згідно з наказом КМУ № 211 відвідування закладів освіти її здобувачами заборонено, тому всі питання вирішуються у динстанційному режимі.
У випадку виникнення критичних запитань щодо навчального процесу, які не можна вирішити дистанційно, потрібно записатись на консультацію з 10.00 до 13.00 через Telegram або телефоном
+380 (95) 794-45-98.
Решетник Віктор Сергійович.

Дистанційні консультації доступні зі всіма викладачами з 9:00 до 17:00 через інтернет. Контакти викладачів можете дізнатися у старост.

Партнери