У частині першій цієї статті [1] показано, що функція Ляпунова для узагальненого електромеханічного перетворювача, яка сформована у вигляді його повної енергії, не є зручною для використання в задачах керування. Складність енергетичної функції Ляпунова полягає у її залежності від кутового положення ротора, оскільки матриця індуктивностей узагальненої машини є функцією просторового положення статора відносно ротора.

Із сучасної теорії електромеханічного перетворення відомо, що залежність правої частини диференціальних рівнянь моделі машини від кутового положення може бути виключена за рахунок перетворення Блондел-Парка [2]. Завдяки цьому перетворенню фізичні змінні статора і ротора перетворюються до віртуальних, які представлені в одній системі координат. Стандартно використовується система координат (d-q), яка обертається з довільною кутовою швидкістю.

ФУНКЦІЯ ЛЯПУНОВА ДЛЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ПІДСИСТЕМИ АСИНХРОННОГО ДВИГУНА: ЧАСТИНА ДРУГА – ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКСПОНЕНЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ Пересада С.М. д.т.н., проф., Кононенко Н.С. магістрантка(pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.