Одним з недоліків адаптивних систем являється їх чутливість до змін тих параметрів, які не адаптуються. Це призводить до порушення асимптотичності регулювання (оцінювання) координат (параметрів), а при значних варіаціях неадаптуємих параметрів навіть до втрати стійкості системи.

При розгляді задач спостереження вектора потокозчеплення ротора основним параметричним збуренням являється активний опір ротора 2 R. Вперше задача асимптотичної ідентифікації цього параметра була теоретично розв’язана.

У цих же роботах експериментально показано, що при зміні активного опору статора 1 R асимптотичність оцінювання 2 R порушується: зменшення 1 R на 20% по відношенню до номінального значення призводить до помилки оцінювання 2 R приблизно на 10%. Такий результат можна вважати задовільним, оскільки в ряді літературних джерел наводяться дані, коли чутливість алгоритмів ідентифікації в 2-3 рази вища.

Дослідження властивостей робастності адаптивного спостерігача потокозчеплення асинхронного двигуна відносно варіфцій активного опору статора Пересада С.М., проф.; Малько М.П., магістрант, Коноплінський М.А. магістрант (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.