Одним з недоліків адаптивних систем являється їх чутливість до змін тих параметрів, які не адаптуються. Це призводить до порушення асимптотичності регулювання (оцінювання) координат (параметрів), а при значних варіаціях неадаптуємих параметрів навіть до втрати стійкості системи.

При розгляді задач спостереження вектора потокозчеплення ротора основним параметричним збуренням являється активний опір ротора 2 R. Вперше задача асимптотичної ідентифікації цього параметра була теоретично розв’язана.

У цих же роботах експериментально показано, що при зміні активного опору статора 1 R асимптотичність оцінювання 2 R порушується: зменшення 1 R на 20% по відношенню до номінального значення призводить до помилки оцінювання 2 R приблизно на 10%. Такий результат можна вважати задовільним, оскільки в ряді літературних джерел наводяться дані, коли чутливість алгоритмів ідентифікації в 2-3 рази вища.

Дослідження властивостей робастності адаптивного спостерігача потокозчеплення асинхронного двигуна відносно варіфцій активного опору статора Пересада С.М., проф.; Малько М.П., магістрант, Коноплінський М.А. магістрант (pdf)