КОМПЛЕКСНА АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ
КОМПЛЕКСНА АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ
Теряєв В.І., к.т.н., доц., Корнієнко В.Ю., студент
Вступ. За останній рік Україна увійшла в трійку лідерів виробництва зернових, а частка сільського господарства в структурі ВВП вперше в історії вийшла на перше місце в наповненні бюджету і досягла 10%. Таким чином, агросектор став ключовою бюджетонаповнюючою складовою. Тому виробництво мінеральних добрив в Україні є актуальною задачею. Процес виробництва мінеральних добрив вручну потребує досить багато людських ресурсів, що становить близько 10-15 чоловік на цех. Комплексна автоматизація виробництва мінеральних добрив мінімізує ці потреби до однієї людини (оператора), задачі якої слідкувати за роботою автоматизованої лінії.
Мета роботи. Розробка сучасної комплексно автоматизованої системи з метою підвищення продуктивності лінії виробництва мінеральних добрив. Основними науково-технічними завданнями є складання алгоритмів роботи системи комплексної автоматизації та візуалізація технологічного процесу.
Матеріали і результати досліджень. Технологічний процес виготовлення мінеральних добрив полягає в створенні сумішей за заданою рецептурою. З цією метою використовується певна кількість бункерів, зв’язаних конвеєрними лініями. Кожен з бункерів має різну сировину, яка додається у суміш в залежності від рецепту, що обирається оператором. Насипні бункери зображено на схемі технологічного процесу (рис. 1). В залежності від обраного рецепту певні бункери можуть бути не застосовані у технологічному процесі. Рецепт формується інженером-технологом і вноситься до пам’яті панелі оператора (людиномашинного інтерфейсу), що в подальшому дозволяє змінювати рецепт безпосередньо оператору. З насипних бункерів сировина за допомогою скребкових конвеєрів потрапляє на стрічковий конвеєр 1. Далі зі стрічкового конвеєра сировина через завантажувальний конвеєр 2 потрапляє у шнек 5, де вона перемішується, висипається на конвеєр 3 і стрічковим похилим конвеєром 4 подається у приймальний бункер 6 на другому поверсі у вигляді готового продукту для подальшого фасування.