Освітня програма “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Cop26: 190 країн припинять використання вугілля

Cop26: 190 країн і організацій погоджуються припинити використання вугілля і метану

 1. Уряд Великобританії оголосив, що група з 190 країн і організацій погодяться припинити використання вугільної енергетики на кліматичному саміті Cop26.

Великі вугільні країни Польща та В’єтнам входять до числа 18 країн, які вперше зобов’язуються відмовитися від використання найбруднішого викопного палива у світі. Енергетика, що працює на вугіллі, є найбільшою рушійною силою глобального підвищення температури, і припинення її використання матиме вирішальне значення для того, щоб світ налаштувався на обмеження глобальних температур на 1,5 °C вище доіндустріального рівня, що було прагненням Паризької угоди.

Уряд заявив, що країни, які погодилися на нову заяву під керівництвом Великобританії, зобов’язуються припинити всі інвестиції в нове виробництво вугілля в межах країн та за кордоном. У ньому додали, що в рамках пакту основні економіки світу припинятимуть вугільну енергетику в 2030-х роках, а решта світу припинить її використання в 2040-х. Але в знаковому звіті Міжнародного енергетичного агентства сказано, що багаті країни повинні поступово відмовитися від вугілля не пізніше 2030 року, а решта світу приєднається до 2040 року, якщо світ хоче досягти чистого нуля; що інвестиції в усі види викопного палива мають негайно припинитися.

Секретар лейбористів з тіньового бізнесу Ед Мілібенд додав, що в угоді відсутні основні забруднювачі. «Будь-який прогрес у розвитку вугілля в минулому вітається, але кричущі прогалини залишаються», – сказав він. «Немає жодних зобов’язань з боку великих виробників викидів, таких як Китай, припинити збільшувати вугілля вдома, і нічого щодо поступового відмови від інших видів викопного палива». Він додав, що небажання Великобританії припиняти все нове виробництво викопного палива підриває її зусилля, щоб переконати інші країни відмовитися від вугілля. Уряд Великобританії також оголосив, що сьогодні 28 нових членів приєдналися до альянсу Powering Past Coal Alliance, ініціативи, яку він очолює разом із такими країнами, як Чилі та Сінгапур. У квітні НУО Reclaim Finance звинуватила ініціативу в тому, що вона «не відповідає цілі» після того, як її аналіз показав, що багато членів все ще причетні до фінансування вугілля.

2. Під час саміту СОР26 понад 100 країн світу погодилися з планом президента США Джо Байдена щодо скорочення викидів метану на 30% до 2030 року. Про це повідомляє The Guardian. Офіційну заяву щодо угоди оголосила президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн та президент США Джо Байден. Такий крок в адміністрації Байдена вважають найбільш спроможним допомогти у боротьбі з кліматичною кризою у короткотерміновій перспективі.

Серед 105 країн, які долучилися – країни ЄС, Британія, Україна. А також – Бразилія, що відповідальна за п’яту чатсину викидів метану в світі. Водночас немає серед переліку одних із чільних забрудників довкілля – Росії, Індії та Китаю.

Вперше план анонсували у вересні, і до старту СОР26 Штати намагалися зібрати якомога більше союзників. Зрештою, під час саміту в Глазго їх зібралось понад 100. Байден планує зосередитися на скороченні викидів метану від газової та нафтопромисловості, які відповідальні за третину викидів метану у США. Також метан продукують сміттєзвалища, шахти та агропромисловість.

Метан поглинає значно 80 разів більше тепла, ніж вуглець (СО2), проте швидше розкладається. Відтак скорочення його в атмосфері може відносно швидко зменшити середню температуру планети.  План, що має назву Global Methane Pledge, зможе зробити планету прохолоднішою на 0,2 градуса до 2050 року за виконання цілі. Так, країни пообіцяли до 2030 року скоротити обсяг викидів метану на 30% відносно рівня 2020 року. Понад 60 країн підписали угоду протягом останнього тижня – напередодні саміту.

Посилання

1 https://www.msn.com/en-xl/northamerica/top-stories/cop26-190-countries-and-organisations-agree-to-end-coal-fired-power/ar-AAQiogj?ocid=winp1taskbar

2 https://www.epravda.com.ua/news/2021/11/2/679342/

Similar posts
 • День відкритих дверей Факультет електроенерготехніки та автоматки запрошує всіх охочих 5 січня відвідати День відкритих дверей онлайн! День відкритих дверей – це твоя можливість визначитись з майбутнім фахом. Якщо ти саме зараз обираєш спеціальність і до того ж ти Цікавишся енергетичними явищами? Прагнеш створювати електростанції майбутнього та системи «розумний дім» з автономним електроживленням? Замислюєшся над ІТ в системах [...]
 • Фінал зимової серії ігор Що? Де? Коли... Фінал зимової серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року Фінал зимової серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року на кафедрі „Автоматизації електромеханічних систем та електроприводу” відбудеться 30.12.2021 о 20.00 за традиційним посиланням в Google Meet meet.google.com/otp-rgcm-dtt, також буде підтримуватися трансляція ігри на ютуб-каналі кафедри. У фіналі буде грати краща команда року «АМІМ» на чолі з Холошею Антоном. [...]
 • Четверта гра зимової осінньої серії і... Четверта гра зимової серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року Четверта гра зимової серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року на кафедрі „Автоматизації електромеханічних систем та електроприводу” відбудеться вже завтра, 23.12.2021  о 19.00 за традиційним посиланням в Google Meet meet.google.com/otp-rgcm-dtt, також буде підтримуватися трансляція ігри на ютуб-каналі кафедри. Запрошуємо всі команди, членів, викладачів, випускників та гостів нашого [...]
 • Третя гра зимової осінньої серії ігор... Третя гра зимової серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року Третя гра зимової серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року на кафедрі „Автоматизації електромеханічних систем та електроприводу” відбудеться вже завтра, 16.12.2021  о 19.00 за традиційним посиланням в Google Meet meet.google.com/otp-rgcm-dtt, також буде підтримуватися трансляція ігри на ютуб-каналі кафедри. Запрошуємо всі команди, членів, викладачів, випускників та гостів нашого [...]
 • Друга гра зимової осінньої серії ігор... Друга гра зимової серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року Друга гра зимової серії ігор «Що? Де? Коли?» 2021 року на кафедрі „Автоматизації електромеханічних систем та електроприводу” відбудеться вже завтра, 09.12.2021 о 19.00 за традиційним посиланням в Google Meet meet.google.com/otp-rgcm-dtt, також буде підтримуватися трансляція ігри на ютуб-каналі кафедри. Запрошуємо всі команди, членів, викладачів, випускників та гостів нашого [...]

СтатистикаЗа результатами 2 семестру

2020/2021 навчального року

і вступної кампанії 2021 року


Всього навчається: 178,
з них на бюджеті: 175.

ОголошенняОсвітній процес до кінця 1 семестру

З метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19, враховуючи погіршення епідеміологічної ситуації, внесено зміни до Наказу по університету №НУ/222/2021 від 22.10.2021 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19", а саме:

 • всі форми навчання з 25.10.2021 до 31.12.2021 в КПІ ім. Ігоря Сікорського перевести в дистанційний режим (для здобувачів вищої освіти, а також слухачів курсів підвищення кваліфікації, підготовчого відділення і довузівської підготовки);
 • термін впровадження дистанційного режиму навчання, передбаченого цими наказами, може переглядатись та змінюватись один раз на місяць не менш ніж за 10 календарних днів до набуття чинності таких змін.


 • Останні оголошення

  Партнери

  Центр міжнародної освіти