факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Запуск Virgin Hyperloop в штаті Невада

Перші пасажири Virgin Hyperloop зробили подорож у Неваді, США на транспорті майбутнього.

Hyperloop – це вакуумна труба, по якій переміщуються капсули зі швидкістю порядку 1000 км/год. Під час випробування двоє пасажирів – співробітників компанії – проїхали 500 м за 15 секунд з максимальною швидкістю 172 км/год. Однак це лише початок – амбіції Virgin щодо швидкості пересування сягають понад 1000 км/год.(bbc.com/russian/media-54895839)

Деякві витримки зі статті bbc.com/ukrainian/news-54865388

Virgin Hyperloop – не єдина фірма, що розробляє дану технологію, але вони перші хто перевіз пасажирів.

Сара Лучіан, директорка з питань взаємодії з клієнтами, була однією з пасажирів і описала цей досвід ВВС як “захопливий і у психологічному, і у фізичному плані”.

Під час подорожі, яка відбулась у неділю вдень біля Лас-Вегаса, вона та головний технічний директор Джош Гігель були одягнуті у флісові кофти та джинси, а не костюми для польотів. Пані Лучіан сказала, що подорож була плавною і зовсім не схожою на американські гірки, хоча прискорення було “блискавичнішим”, ніж було б під час довшого маршруту. Жодному з них не стало погано, додала вона.

За її словами, розвинути більшу швидкість не давали довжина маршруту та необхідне прискорення.

гіперлуп

Концепція технології, яку розробляють вже кілька років, базується на ідеї засновника компанії Tesla Ілона Маска – хоча до її втілення він не має жодного стосунку. Деякі критики називали її науковою фантастикою.

За основу взяли найшвидші у світі поїзди з магнітною левітацією (маглев), які прискорили за допомогою руху всередині вакуумних труб.

Світовий рекорд швидкості руху поїздів маглев встановили у 2015 році – тоді японський потяг під час тестового запуску біля гори Фудзі досяг швидкості понад 600 км/год.

Заснована у 2014 році компанія Virgin Hyperloop отримала інвестиції від Virgin Group у 2017 році. Раніше вона була відома як Hyperloop One та Virgin Hyperloop One.

В інтерв’ю ВВС у 2018 році тодішній бос Virgin Hyperloop One Роб Ллойд, який відтоді покинув фірму, заявив, що швидкість теоретично дозволить людям подорожувати між аеропортами Гатвік та Хітроу, розташованими на відстані 72 км з протилежних боків Лондона, за чотири хвилини.

гиперлуп

Virgin Hyperloop, що базується в Лос-Анджелесі, також вивчає можливості запуску в інших країнах. Ідеться зокрема про гіпотетичний 12-хвилинний маршрут між Дубаєм та Абу-Дабі, який займає більше години на громадському транспорті.

Критики зазначають, що для уможливлення подорожей Hyperloop знадобляться значні зусилля – як для отримання дозволів на планування, так і для побудови величезних мереж труб для кожного маршруту.

Комерційне використання технології планується на 2025 рік.

СтатистикаЗа результатами 2 семестру

2019/2020 навчального року


Всього навчається: 162,
з них на бюджеті: 157.

ОголошенняОсвітній процес в умовах карантину

З урахуванням епідеміологічної ситуації щодо розповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні та рівня епідемічної небезпеки на території м. Києва (Детальніше - за посиланням) видано наказ про режим роботи університету у весняному семестрі. Освітній процес здійснюватиметься в дистанційному режимі відповідно до прийнятого торік Регламенту.

Останні оголошення
Партнери