Освітня програма “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Наукова конференція Smart Grid-13

Науково практична конференція Smart Grid каф. АЕМС-ЕП 

10 січня 2013 відбулася спільна науково практична конференція Smart Grid , організована НТУУ «КПІ», компанією «Сіменс Україна» та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Основною темою для обговорення учасниками стали технології Smart Grid, так званих «розумних» мереж.

Їх впровадження дозволяє збільшити ефективність виробництва і споживання енергії, а також скоротити витрати при її генерації, передачі та споживанні.Актуальність цієї теми позначив у своєму вступному слові Антон Вірт, керівник програми GIZ:«Smart Grid – це частина нової економіки, зелені технології з величезним потенціалом. На жаль, сьогодні подібні інновації обговорюються більше з технологічної точки зору, а про їх економічному потенціалі ніхто не говорить ».У перспективі використання інтелектуальних мереж для розподілу електроенергії повинно посприяти вирішенню світових проблем в енергетиці, економіці та екології.

Метою цієї конференції стало об’єднання технологічного «ноу-хау» Siemens в сфері інтелектуальних мереж, наукових розробок НТУУ «КПІ» та популяризація цих знань, зокрема за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва.Конференція була відкрита доповіддю Олега Храпатія, начальника відділу «Автоматизації та управління енергомережами».

Олег поділився з учасниками професійним досвідом у сфері «розумного обліку» – Smart Metering від Siemens.Продовжив тему раціонального розподілу енергії Павло Медведєв, фахівець із збуту відділу «Техніка середньої напруги», виступивши здоповіддю «Розподіл енергії по вторинному рівню 6-24 кВ». Він зазначив, що основні труднощі в цій області, пов’язані в першу чергу із застарілими електричними мережами та необхідністю значних витрат на модернізацію і заміну електрообладнання для розподілу енергії середньої напруги.

На завершення практичних доповідей від «Сіменс Україна» виступив Павло Бакулін, фахівець із збуту відділу «Техніка низької напруги», презентувавши учасникамтему «Визначення потенціалу економії за допомогою безперервного моніторингу потоків енергії».Виступи співробітників «Сіменс Україна» були доповнені презентаціями наукових разработкок НТУУ «КПІ».

Зокрема, проф. Сергій Пересада, завідувач кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу, представив доповідь на тему «Електромеханічне перетворення енергії в глобальній проблемі енергозбереження», проф. Євген Бардік, завідувач кафедри електричних станцій, поділився розробками на тему «Оцінка ризику виникнення аварійної ситуації в підсистемі ЕЕС при відмовах електроустаткування в умовах нечіткої інформації».

Інтелектуальні електромережі мають величезний потенціал, і експерти прогнозують гарні результати їх впровадження. Поступово дані рішення починають впроваджуватися і на території СНД. У зв’язку з цим учасники конференції дійшли висновку, що для просування технологій Smart Grid необхідна близька кооперація приватного та державного секторів з науковими і технологічними інститутами.

В подальшому планується продовжити співпрацю між компанією Siemens та кафедрою автоматизації електромеханічних систем та електроприводу і кафедрою електричних станцій щодо нових розробок в цій сфері.

Similar posts
  • Кафедральні дні відритих дверей Кафедральні Дні відкритих дверей Шановні випускники шкіл і коледжів, а також їх батьки, запрошуємо на кафедральні Дні відкритих дверей! Колектив кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу радий оголосити початок проведення екскурсій – субота 26.06.2021! Через продовження дії карантинних заходів в деяких частинах міста та країни, щодня будуть проводитися індивідуальні екскурсії з дотриманням карантинних правил: 1) [...]
  • Три випускника отримали ступінь к.т.н... Раді повідомити, що за останні декілька місяців троє наших випускників 2012-2016 рр. захистили дисертації та здобули наукові ступені кандидата технічних наук і доктора філософії  зі спеціальності 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” в Інституті електродинаміки НАН України! Гаврилюк Сергій Іванович, “Системи автоматичного керування безредукторними асинхронними елекроприводами з аеродинамічним навантаженням”, кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису на [...]
  • Захист кандидатської Желінським М.М. Захист дисертації кандидата наук Желінського М.М. 07 квітня 2021 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.20 при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» було проведено захист дисертації кандидата наук Желінського Миколи Миколайовича на тему «Система векторного керування асинхронним генератором з властивостями робастності до параметричних збурень», поданої на здобуття наукового ступеня [...]
  • Fuel Cells – MatLab EXPO 2021 MATLAB EXPO 2021 was held in May 4–5. Many topics were represented concerning control, electric drives, optimization techniques etc. In this post we gathered presentations about fuel cells. 1. Hydrogen Is the New Diesel: Electrifying Heavy-Duty Vehicles with Nuvera Fuel Cells Gus Block, Pierre-Francois Quet, Nuvera 2. Fuel Cell Virtual Vehicle Models for Fuel Economy, [...]
  • Motor and Power Control – MatLa... MATLAB EXPO 2021 was held in May 4–5. Many topics were represented concerning control, electric drives, optimization techniques etc. In this post we gathered presentations about Motor and Power Converters Control. 1. Hardware-in-the-Loop Testing of Control Algorithms for Modular Multi-Level Converters Mohsen Aleenejad, MathWorks 2. Developing Embedded Software for Induction Motor Control Using Model-Based Design [...]

Статистика



За результатами 2 семестру

2020/2021 навчального року

і вступної кампанії 2021 року


Всього навчається: 178,
з них на бюджеті: 175.

Оголошення



Освітній процес з 1 вересня

За рішенням Адміністративної ради та Приймальної комісії КПІ ім. Ігоря Сікорського освітній процес з 01 вересня 2021/22 навчального року для здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання розпочнеться:
- для усіх курсів, крім першого курсу бакалаврів – в змішаному режимі навчання, який передбачає поєднання очного та дистанційного режимів навчання з дотриманням рекомендацій Міністерства освіти і науки України;
- для першого курсу бакалаврів – в дистанційному режимі навчання з 01 вересня 2021 року з переведенням у змішаний режим з наступного дня після заселення кожного факультету/інституту в гуртожитки.
У розкладі занять буде внесено додаткову інформацію щодо форми проведення занять (очна, дистанційна), а рішення про обраний режим навчання буде переглядатися кожного місяця не пізніше 20 числа.

Останні оголошення

Партнери

Центр міжнародної освіти