Системи оптимального та інтелектуального керування

Назва навчальної дисципліни (освітнього компоненту)

Системи оптимального та інтелектуального керування

НПП, що забезпечують викладання

Толочко О.І., Приймак Б.І.

Контактні телефони та посилання на соціальні мережі НПП

Вказані в кампусі 099-494-54-73 tolochko.ola@gmail.com

Короткий опис дисципліни (програмні цілі)

Предметом вивчення дисципліни є методи варіаційного числення, умовна і безумовна оптимізація, принцип Максимуму Понтрягіна, методи синтезу оптимальних траєкторій і оптимальних регуляторів, нечітка логіка, проектування фазі-регуляторів, штучні нейронні мережі та парадигми машинного навчання, генетичні алгоритми числової оптимізації.

Форми та технології навчання

Classroom.google, e-mail, Zoom, Skype

Посилання на робочу програму (силабус) та РСО

Розміщено в електронному кампусі КПІ

Посилання на ресурс, де розміщені навчальні матеріали

Надається викладачем

ВСТУП

Системи оптимального та інтелектуального керування. Серед величезної кількості оптимізаційних задач виділяється клас задач, які доводиться вирішувати на етапах параметричного синтезу систем автоматичного керування електромеханічними об‘єктами.

Використання методів теорії оптимального керування є одним з найперспективніших способів підвищення якості САК, що проектуються. Теорія оптимального керування − це розділ теорії автоматичного керування, де досліджуються властивості траєкторій динамічних систем, що є оптимальними за певним критерієм (мінімум часу переходу з одного стану в інший, максимально можлива точність виконання завдання керування, мінімум витрат енергії тощо) при дотриманні численних обмежень.

При вивченні кредитного модуля “Оптимальне керування в електромеханічних та електротехнічних системах” виникають ряд труднощів, оскільки курс містить високий математичний рівень при синтезі та проектуванні оптимальних регуляторів та необхідний доволі високий рівень знань теорії автоматичного керування.

Загальна характеристика кредитного модуля ” Системи оптимального та інтелектуального керування “

Метою кредитного модуля є формування у студентів здатностей:

• досліджувати критерії оптимізації для електромеханічних та електротехнічних об’єктів керування;
  • досліджувати оптимальні стратегії керування об’єктом;
  • проектувати регулятори для лінійних систем об’єкту, оптимальних за швидкодією;
  • проектувати оптимізовані регулятори для квадратичного функціонала об’єкту.

Основні завдання кредитного модуля. Згідно з рекомендаціями до розроблення освітніх програм студенти після засвоєння навчальної дисципліни мають продемонструвати такі результати навчання:

знання:

• функціоналу та його властивостей;
  • задачі варіаційного числення;
  • принципу максимуму Понтрягіна;
  • методу динамічного програмування об’єктів керування;
  • методів оптимізації при синтезі систем керування електромеханічними об‘єктами;

уміння:

• вибирати критерії оптимальності при проектуванні оптимальних систем автоматичного керування;
  • вирішувати задачі оптимального керування;
  • застосовувати методи оптимального керування для забезпеченні бажаних властивостей систем керування електромеханічними об‘єктами;
  • синтезувати регулятори для лінійних систем об’єкту, оптимальних за швидкодією, та оптимізовані регулятори для квадратичного функціонала систем автоматичного керування.

На наступному курсі магістри наукового спрямування вивчають дисципліну “Синтез динамічних систем“, що є прямим продовженням даного курсу.

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.