Пристрої вимірювання координат та параметрів технологічних об’єктів є невід’ємною складовою структури систем керування. В свою чергу давачі, що надають інформацію про технологічні координати насосних установок, є досить дорогими та у багатьох випадках їх неможливо змонтувати або замінити без втручання в гідравлічну мережу. Одним із шляхів зменшення давачів у системі є застосування штучних нейронних мереж, які на основі вже відомих вимірюваних координат дозволяють оцінити значення інших координат, наприклад продуктивності насосу [1], його коефіцієнт корисної дії (ККД) [2] та інші. Останній неможливо виміряти безпосередньо, а відомі непрямі способи [3] знову ж таки потребують встановлення додаткових давачів.

Тому актуальним завданням є побудова оцінювача ККД насосу на основі нейронної мережі та експериментальна перевірка його працездатності.

РЕАЛІЗАЦІЯ ОЦІНЮВАЧА ККД НАСОСУ ЗА ДОПОМОГОЮ НЕЙРОННОЇ МЕРЕЖІ НА БАЗІ ПРОГРАМОВАНОЇ ЛОГІЧНОЇ ІНТЕГРАЛЬНОЇ СХЕМИ ALTERA CYCLONE V Бур’ян С.О., к.т.н., доц., Печеник М.В., к.т.н., доц., Петровський Я.І.(pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.