Кранові установки є невід’ємною частиною багатьох сучасних виробничих процесів. Відомо, що коливання підвішеного на канаті вантажу, при пуску і гальмуванні механізмів пересування крану, затухають дуже повільно, якщо не приймати спеціальних заходів. Вони негативно позначаються на експлуатаційних показниках, особливо на продуктивності. Розгойдування вантажу спричиняє нерівномірний рух крану, додаткові навантаження на елементи механізму, створює незручності при керуванні краном. Особливо такі коливання заважають при гальмуванні механізму, тому що ускладнюється точна зупинка.

Одним із засобів гасіння коливань вантажу є застосування триетапних діаграм розгону-гальмування з релейною зміною завдання на зусилля або прискорення

ПОРІВНЯННЯ СПОСОБІВ ГАСІННЯ КОЛИВАНЬ ВАНТАЖУ ПРИ ПЕРЕМІШЕННІ ЇХ КРАНОВИМИ МЕХАНІЗМАМИ ЗА РАХУНОК РЕЛЕЙНОЇ ЗМІНИ МОМЕНТУ АБО ПРИСКОРЕННЯ Сташук Є.С., магістрант, Толочко О.І., д.т.н., проф.(pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.