Сервоприводи на основі синхронних двигунів знаходять широке застосування у верстатобудуванні, пакувальному обладнанні, та інших механізмах з високим рівнем вимог то показників якості регулювання механічних координат. Для вимірювання кутового положення в таких системах, як правило застосовують sin/cos датчики (резольвери), які формують на виході три аналогові сигнали.

Переваги sin/cos датчика: набагато більша роздільна здатність порівняно з оптичним енкодером, забезпечують абсолютну інформацію про положення, здатність працювати при відносно високих температурах і ударних навантаженнях.

Недоліки: використовують низькі сигнали, тому дуже чутливі до зовнішніх електромагнітних завад, виникнення помилки вимірювання при великих відстанях між датчиком і приводом, не ідеальність синусоїдальних сигналів викликають помилку, не зберігає попереднє значення кутового положення.

Метою даної статті є представлення методики прецизійного вимірювання кутового положення в системах з sin/cos датчиками за допомогою цифрового сигнального процесора.

ПРЕЦИЗІЙНЕ ВИМІРЮВАННЯ КУТОВОГО ПОЛОЖЕННЯ НА ЦИФРОВИХ СИГНАЛЬНИХ ПРОЦЕСОРАХ НА ОСНОВІ ІНФОРМАЦІЇ ВІД SIN/COS ДАТЧИКА Ковбаса С.М.,к.т.н,доц.;Муравинець Ю.С.,магістрант(pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.