НЕЙРОДАТЧИК ДЛЯ БЕЗДАТЧИКОВОЇ СИСТЕМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НАПОРУ НАСОСУ

На даний час актуальним питанням є впровадження енергозберігаючих технологій в народне господарство. Зокрема, в системах водопостачання широкого розповсюдження набули системи стабілізації напору на базі відцентрових насосів та частотно-керованих асинхронних електроприводів. Такі системи змінюють швидкість насосу відповідно до зміни водоспоживання, зменшуючи витрати електроенергії на перекачування зайвих об’ємів води. Основний недолік таких систем проявляється найбільш сильно на малих потужностях, коли вартість датчика тиску стає співрозмірною з вартістю насоса з привідним асинхронним двигуном. В сучасних бездатчикових системах значення напору розраховують на основі виміряної потужності, яку споживає привідний двигун, та аналітичних залежностей, які апроксимують напірну характеристику та залежність потужності від витрат.

НЕЙРОДАТЧИК ДЛЯ БЕЗДАТЧИКОВОЇ СИСТЕМИ СТАБІЛІЗАЦІЇ НАПОРУ НАСОСУ Пєтухова Д.І., магістрант, Кіселичник О.І., доцент, к.т.н. (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.