ОП “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Садовой Олександр Валентинович

Садовой Олександр ВалентиновичСадовой Олександр Валентинович

Олександр Валентинович Садовой – випускник нашої кафедри 1967 року, доктор технічних наук, професор кафедри електротехніки та електромеханіки Дніпровського державного технічного університету (ДДТУ) Садовой Олександр Валентинович. Він працював проректором з наукової роботи ДДТУ, є членом президії Ради проректорів з наукової роботи вищих навчальних закладів України, членом двох спеціалізованих вчених рад по захисту докторських і кандидатських дисертацій, членом редколегій чотирьох наукових журналів.

Олександр Валентинович Садовой народився 25 лютого 1945 року в місті Заульба Східно-Казахстанської області, де сім’я перебувала в евакуації. З 1952 по 1960 роки навчався у середній школі №13 міста Умані. Після закінчення восьмого класу пішов працювати токарем на Уманський завод «Мегомметр» і продовжував навчання в середній школі робітничої молоді. Після закінчення цієї школи із срібною медаллю в 1962 році поступив до Київського політехнічного інституту, який закінчив у 1967 році, отримавши кваліфікацію інженера-електромеханіка.

З 1967 по 1968 рік працював інженером-конструктором Уманського заводу «Мегомметр». З 1968 по 1970 рік служив у Збройних Силах СРСР командиром взводу – начальником радіотехнічної станції. В 1970 році розпочав науково-педагогічну діяльність, працюючи керівником групи інженерів Центральної науково-дослідної лабораторії зварювання (ЦНДЛЗ) Комунарського металургійного заводу – базової лабораторії Київського інституту електрозварювання ім. Патона та за сумісництвом старшим викладачем кафедри електрообладнання промислових підприємств Комунарського гірничо-металургійного інституту. Протягом роботи в ЦНДЛЗ керував розробкою, монтажем, пусконалагоджувальними роботами та здачею в промислову експлуатацію першої в світі установки плазмово-дугового переплаву титану.

В 1972 році поступив до очної аспірантури Комунарського гірничо-металургійного інституту. Після закінчення аспірантури в 1975 році працював спочатку асистентом, а потім старшим викладачем кафедри електрообладнання промислових підприємств названого інституту.

В 1980 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук і був обраний на посаду доцента тієї ж кафедри. А в 1983 Олександру Валентиновичу було присвоєно вчене звання доцента.

Захоплення спортом відіграло важливу роль у житті Олександра Валентиновича. Футбол, велоспорт, мотоспорт, спортивне орієнтування – цими видами спорту він серйозно займався з дитячих років  аж до захисту кандидатської дисертації. В 1963 році  Олександра Валентинович став призером  першості України з мотокросу.
В 1985 році О.В.Садовой був обраний за конкурсом на посаду доцента кафедри електрообладнання промислових підприємств Дніпродзержинського індустріального інституту і вже в 1986 році створив на кафедрі наукову школу «Оптимізація процесів електромеханічного перетворення енергії» та відкрив аспірантуру.

В 1993 році Олександр Валентинович захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук. Після цього членами колективу наукової школи захищено ще 2 докторські та 9 кандидатських дисертацій. Для підвищення рівня наукової та професійної підготовки аспірантів і студентів О. В. Садовой у 1986 році створив в університеті постійно діючий семінар «Оптимізація роботи електромеханічних систем» Наукової Ради  Національної Академії наук.
Після обрання на посаду завідувача кафедри та присвоєння вченого звання професора у 1996 році  створює дійову систему підвищення професійного та наукового рівня підготовки фахівців шляхом залучення  обдарованих студентів  до участі у Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах студентських наукових робіт. З 1999 року кафедрою підготовлено
10 призерів II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади та 48 призерів Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт.
З 1979 по 1991 роки Садовой Олександр Валентинович плідно співпрацював з підприємствами військово-промислового комплексу СРСР, створюючи оптимальні за швидкодією і точністю слідкуючі електроприводи спеціальної оборонної техніки.
В незалежній Україні результати наукових досліджень О. В. Садового спрямовані на підвищення енергетичної ефективності електромеханічних систем автоматизації технологічних процесів в енергетиці та металургії.
Садовой Олександр Валентинович приділяє велику увагу удосконаленню навчального процесу та підвищенню рівня його науково-методичного забезпечення. Він є автором підручника і двох навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, двох наукових монографій, 228 наукових статей та 43 винаходів.
В 1998 році О. В. Садового  призначено на посаду проректора з наукової роботи Дніпродзержинського державного технічного університету. Обіймаючи цю посаду, він поширив створену систему підготовки обдарованої молоді на весь університет. Це дозволило університету  протягом десяти років утримувати провідні позиції в Україні із сумарної кількості нагород, отриманих студентами у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади та Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт.
На потребу промислових підприємств Придніпровського регіону О. В. Садовой відкрив в університеті дві вкрай необхідні спеціальності, укомплектувавши їх у повній мірі науково-методичним забезпеченням.
О. В. Садовой є членом президії Ради проректорів вищих навчальних закладів України, членом спеціалізованої вченої ради із захисту докторських та кандидатських дисертацій, членом редколегій чотирьох наукових журналів. Як експерт Державної акредитаційної комісії та інспекції навчальних закладів України постійно приймає участь в роботі експертних комісій  з ліцензування, акредитацій та атестацій спеціальностей та вищих навчальних закладів.
Як член науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки України з галузі знань «Електротехніка та електромеханіка» О. В. Садовой щиро ділиться своїм досвідом з організації навчального процесу та його науково-методичного забезпечення із завідувачами споріднених кафедр вищих навчальних закладів України. У 2004 році нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України». Неодноразово отримував подяки та грошові премії за сумлінне виконання службових обов’язків .
Свою майбутню професію Олександр Валентинович обрав ще в 13 років і  залишається вірним їй протягом всього життя. Своїм хобі він вважає саме свою роботу, але протягом нетривалих днів відпочинку віддає перевагу подорожам власним автомобілем просторами України, а запрошуючи в гості друзів, із задоволенням куховарить.
О. В. Садовой умілий організатор навчального процесу та наукової діяльності, визнаний в Україні науковець, досвідчений педагог, наставник молоді, доброзичлива, чуйна та принципова людина. Користується заслуженою повагою в колективі університету.
Садовой Олександр Валентинович бажає молоді знайти свій шлях в житті, обрати саме ту спеціальність, до якої прагне душа, постійно вдосконалюватись в ній і ніколи не жалкувати про свій вибір.

СтатистикаЗа результатами 1 семестру

2022/2023 навчального року


Всього навчається: 137,
з них на бюджеті: 130.

ОголошенняОсвітній процес у 2 семестрі 2022/23 н.р. згідно рекомендацій МОН розпочнеться з 6 лютого 2023 року в ДИСТАНЦІЙНОМУ режимі.


Останні оголошення

Партнери

Центр міжнародної освіти