ОП “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Науково-технічний центр ABB в КПІ

Науково-технічний центр АББ в КПІ відкрито!

Науково-технічний центр АББ відкрито в рамках спільного договору компанії АББ та НТУУ “КПІ”, що відбулося 24 квітня 2013 року, на нашій кафедрі було відкрито Лабораторію автоматизованого електроприводу та засобів автоматизації (каб. 413).

Науково-технічний центр АББ в КПІ відкрито!

Були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Стефан Гуллгрен, заступник Надзвичайного і Повноважного Посла Швейцарської Конфедерації в Україні Франц Шнайдер, директор «АББ в Україні» Дмитро Жданов, перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Юрій Якименко, директор департаменту електроенергетики Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Сергій Меженний, керівники і фахівці структурних підрозділів «АББ в Україні», професори, викладачі та студенти КПІ.

Науково-технічний центр АББ в КПІ відкрито!

Проект ринковою вартістю близько 2,5 млн. грн. реалізовано в рамках стратегічної програми з корпоративної соціальної відповідальності АББ в Україні.
“Матеріально-технічна база українських технічних університетів потребує якісного оновлення, на яке дуже часто недостатньо коштів. Окрім цього, майбутнім інженерам необхідно “вживу” працювати з технологіями, знання яких вимагатимуть на їх майбутніх робочих місцях. Тому ми розпочали проект створення навчальних центрів в провідних технологічних вузах”, – заявив Дмитро Жданов, директор АББ в Україні.
Таким чином, додав він, компанія робитьо довгострокову інвестицію в українську енергетику та промисловість, зокрема підготовку кваліфікованого кадрового резерву для цільових сегментів ринку. Подібне твердження має досить стійке підґрунтя, адже більше 60% працівників АББ в Україні – випускники НТУУ “КПІ”.
Як сказав Олександр Яндульський, декан факультету електроенерготехніки та автоматики НТУУ “КПІ”, подібні навчальні центри є найкращою допомогою технічним вузам, яку можуть надати компанії, що працюють на українському ринку. “Пробні навчальні заняття в центрі пройдуть вже найближчим часом, а повноцінно він запрацює з наступного навчального року, коли наші наукові співробітники пройдуть всі необхідні тренінги корпоративного університету АББ”, пообіцяв він.
Про користь співпраці бізнесу та науки також розповіли присутнім Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Стефан Гуллгрен, а також заступник голови Місії Посольства Швецарії в Україні Франц Шнайдер.
Від уряду виступив Сергій Меженний, директор Департаменту електроенергетики Міненерговугілля, який відзначив успішну експлуатацію виробів АББ в енергосистемі України та висловив впевненість, що новостворений центр допоможе у навчанні інженерно-технічного персоналу державних компаній.
Навчально-технічний центр в КПІ складається з чотирьох навчальних лабораторій, з яких широкому загалу представили три:

– лабораторію високовольтного та середньовольтного обладнання для розподілу електроенергії;

– лабораторію обладнання для релейного захисту та автоматики електротехнічних систем;

– лабораторію електроприводів та засобів автоматизації.

До слова, остання є унікальним симбіозом технічних рішень АББ та інженерної думки науковців КПІ. “Така лабораторія – єдина в Україні, аналогів їй немає навіть у Росії, і лише кілька подібних існують у Європі”, наголосив завідувач кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу КПІ Сергій Пересада.

Обладнання застосовується на більшості нових і модернізованих об’єктів українських мереж електропередачі та енергорозподілу. На базі навчально-технічного центру майбутні інженери та енергетики зможуть навчитися користуватися подібним обладнанням і не потребуватимуть додаткових тренінгів чи перекваліфікації. Окрім вдосконалення професійних навиків, встановлене “залізо” дозволяє проводити повний цикл тренінгів та консультаційних послуг для зацікавлених українських компаній. Не в останню чергу, лабораторії стануть основою для науково-дослідної роботи студентів, аспірантів та працівників НТУУ “КПІ”.
За словами декана факультету електроенерготехніки та автоматики Олександра Яндульського, до сьогодні у світі було відкрито лише два навчально-технічні центри такого рівня: один у США в Массачусетському технологічному інститу́ті, другий – в одному з європейських технічних університетів. Відтепер існує і третій – в НТУУ «КПІ».
Відкрита лабораторія дозволить підвищити якість підготовки студентів нашої кафедри за рахунок набуття ними навичок роботи з сучасним електрообладнанням, а також підготовлювати інженерів підприємств України які експлуатують обладнання фірми АББ на своїх підприємствах.

Відеозапис виступу завідувача кафедри АЕМС-ЕП Пересади С.М. на відкритті лабораторії

Науково-технічний центр АББ в КПІ відкрито!

Почесні гості на відкритті лабораторії

Науково-технічний центр АББ в КПІ відкрито!

Менеджер АББ-Україна Райчук О.І. демонструє журналістам роботу обладнання лабораторії

Науково-технічний центр АББ в КПІ відкрито! Пересада Печеник

Зліва направо професор Печеник М.В., завідувач кафедри АЕМС-ЕП Пересада С.М. та керівник відділу електроприводу АББ Україна Хропачев Г.І. на відкритті лабораторії

Similar posts
  • Кафедра АЕМС ЕП прийняла участь у дні... Кафедра АЕМС ЕП прийняла участь у дні вступника. Сьогодні, 29 червня 2024 р., біля головного корпусу КПІ ім.Ігоря Сікорського відбувся день вступника. Цей захід був організований задля надання можливості  абітурієнтам отримати інформацію про освтні програми, кафедри та факультети нашого університету. В заході прийняли участь представники 9 навчально-наукових інститутів та 14 факультетів КПІ. Інтерес до спеціальності [...]
  • День вступника. Відчуй КПІ! День вступника. Відчуй КПІ! Подія літа на яку чекають, вже зовсім скоро, 29 червня з 10:00 до 15:00 навпроти головного входу до 1-го корпусу КПІ (пр-т Берестейський, 37), відбудеться «День вступника. Відчуй КПІ!». Ви зможете поринути в університетську атмосферу, поспілкуватись зі студентами й викладачами, дізнатись більше про обрані факультети/НН інститути, спробувати себе в різноманітних майстер-класах, [...]
  • День відкритих дверей 18 травня 2024 Факультет електроенерготехніки та автоматики запрошує всіх охочих на День відкритих дверей Розмірковуєш, яку спеціальність обрати? Як щодо спеціальності від якої залежить комфорт людства та робота всіх галузей? 141 спеціальність відкриває світ електротехнічних, енергетичних та електромеханічних явищ. Цікавишся, що потрібно зробити, щоб забезпечити стабільне та безперебійне живлення осель, підприємств та промисловості? Або як здійснюється моніторинг роботи [...]
  • Збори трудового колективу кафедри Збори трудового колективу кафедри 1 квітня відбулися збори трудового колективу кафедри автоматизації електромеханічних систем та електропривода Національного технічного університету Украіни “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. На зборах висунуто та обговорено кандидатури до участі у конкурсі на посаду ректора університету. За результатами таємного голосування висунуто для участі у конкурсі на посаду ректора Національного технічного університету [...]
  • Інженерний тиждень “KPISchool&#... Інженерний тиждень “KPISchool” на кафедрі АЕМС ЕП Викладачі кафедри АЕМС-ЕП взяли активну участь у Інженерному тижні “KPISchool”, який традиційно проводиться протягом весняних канікул для учнів 8-11 класів. Заняття відбулося 25 березня 2024 року за темою “Електромобілі, роботи та 3D-принтери: будова і функціонування”. Асистент Ганна Землянухіна ознайомила учнів з конструкцією і принципом роботи демонстраційного робота та [...]

Статистика



За результатами 1 семестру

2022/2023 навчального року


Всього навчається: 137,
з них на бюджеті: 130.

Партнери

Центр міжнародної освіти