ОП “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Cop26: 190 країн припинять використання вугілля

Cop26: 190 країн і організацій погоджуються припинити використання вугілля і метану

  1. Уряд Великобританії оголосив, що група з 190 країн і організацій погодяться припинити використання вугільної енергетики на кліматичному саміті Cop26.

Великі вугільні країни Польща та В’єтнам входять до числа 18 країн, які вперше зобов’язуються відмовитися від використання найбруднішого викопного палива у світі. Енергетика, що працює на вугіллі, є найбільшою рушійною силою глобального підвищення температури, і припинення її використання матиме вирішальне значення для того, щоб світ налаштувався на обмеження глобальних температур на 1,5 °C вище доіндустріального рівня, що було прагненням Паризької угоди.

Уряд заявив, що країни, які погодилися на нову заяву під керівництвом Великобританії, зобов’язуються припинити всі інвестиції в нове виробництво вугілля в межах країн та за кордоном. У ньому додали, що в рамках пакту основні економіки світу припинятимуть вугільну енергетику в 2030-х роках, а решта світу припинить її використання в 2040-х. Але в знаковому звіті Міжнародного енергетичного агентства сказано, що багаті країни повинні поступово відмовитися від вугілля не пізніше 2030 року, а решта світу приєднається до 2040 року, якщо світ хоче досягти чистого нуля; що інвестиції в усі види викопного палива мають негайно припинитися.

Секретар лейбористів з тіньового бізнесу Ед Мілібенд додав, що в угоді відсутні основні забруднювачі. «Будь-який прогрес у розвитку вугілля в минулому вітається, але кричущі прогалини залишаються», – сказав він. «Немає жодних зобов’язань з боку великих виробників викидів, таких як Китай, припинити збільшувати вугілля вдома, і нічого щодо поступового відмови від інших видів викопного палива». Він додав, що небажання Великобританії припиняти все нове виробництво викопного палива підриває її зусилля, щоб переконати інші країни відмовитися від вугілля. Уряд Великобританії також оголосив, що сьогодні 28 нових членів приєдналися до альянсу Powering Past Coal Alliance, ініціативи, яку він очолює разом із такими країнами, як Чилі та Сінгапур. У квітні НУО Reclaim Finance звинуватила ініціативу в тому, що вона «не відповідає цілі» після того, як її аналіз показав, що багато членів все ще причетні до фінансування вугілля.

2. Під час саміту СОР26 понад 100 країн світу погодилися з планом президента США Джо Байдена щодо скорочення викидів метану на 30% до 2030 року. Про це повідомляє The Guardian. Офіційну заяву щодо угоди оголосила президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн та президент США Джо Байден. Такий крок в адміністрації Байдена вважають найбільш спроможним допомогти у боротьбі з кліматичною кризою у короткотерміновій перспективі.

Серед 105 країн, які долучилися – країни ЄС, Британія, Україна. А також – Бразилія, що відповідальна за п’яту чатсину викидів метану в світі. Водночас немає серед переліку одних із чільних забрудників довкілля – Росії, Індії та Китаю.

Вперше план анонсували у вересні, і до старту СОР26 Штати намагалися зібрати якомога більше союзників. Зрештою, під час саміту в Глазго їх зібралось понад 100. Байден планує зосередитися на скороченні викидів метану від газової та нафтопромисловості, які відповідальні за третину викидів метану у США. Також метан продукують сміттєзвалища, шахти та агропромисловість.

Метан поглинає значно 80 разів більше тепла, ніж вуглець (СО2), проте швидше розкладається. Відтак скорочення його в атмосфері може відносно швидко зменшити середню температуру планети.  План, що має назву Global Methane Pledge, зможе зробити планету прохолоднішою на 0,2 градуса до 2050 року за виконання цілі. Так, країни пообіцяли до 2030 року скоротити обсяг викидів метану на 30% відносно рівня 2020 року. Понад 60 країн підписали угоду протягом останнього тижня – напередодні саміту.

Посилання

1 https://www.msn.com/en-xl/northamerica/top-stories/cop26-190-countries-and-organisations-agree-to-end-coal-fired-power/ar-AAQiogj?ocid=winp1taskbar

2 https://www.epravda.com.ua/news/2021/11/2/679342/

Similar posts
  • Кафедра АЕМС ЕП прийняла участь у дні... Кафедра АЕМС ЕП прийняла участь у дні вступника. Сьогодні, 29 червня 2024 р., біля головного корпусу КПІ ім.Ігоря Сікорського відбувся день вступника. Цей захід був організований задля надання можливості  абітурієнтам отримати інформацію про освтні програми, кафедри та факультети нашого університету. В заході прийняли участь представники 9 навчально-наукових інститутів та 14 факультетів КПІ. Інтерес до спеціальності [...]
  • День вступника. Відчуй КПІ! День вступника. Відчуй КПІ! Подія літа на яку чекають, вже зовсім скоро, 29 червня з 10:00 до 15:00 навпроти головного входу до 1-го корпусу КПІ (пр-т Берестейський, 37), відбудеться «День вступника. Відчуй КПІ!». Ви зможете поринути в університетську атмосферу, поспілкуватись зі студентами й викладачами, дізнатись більше про обрані факультети/НН інститути, спробувати себе в різноманітних майстер-класах, [...]
  • День відкритих дверей 18 травня 2024 Факультет електроенерготехніки та автоматики запрошує всіх охочих на День відкритих дверей Розмірковуєш, яку спеціальність обрати? Як щодо спеціальності від якої залежить комфорт людства та робота всіх галузей? 141 спеціальність відкриває світ електротехнічних, енергетичних та електромеханічних явищ. Цікавишся, що потрібно зробити, щоб забезпечити стабільне та безперебійне живлення осель, підприємств та промисловості? Або як здійснюється моніторинг роботи [...]
  • Збори трудового колективу кафедри Збори трудового колективу кафедри 1 квітня відбулися збори трудового колективу кафедри автоматизації електромеханічних систем та електропривода Національного технічного університету Украіни “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. На зборах висунуто та обговорено кандидатури до участі у конкурсі на посаду ректора університету. За результатами таємного голосування висунуто для участі у конкурсі на посаду ректора Національного технічного університету [...]
  • Інженерний тиждень “KPISchool&#... Інженерний тиждень “KPISchool” на кафедрі АЕМС ЕП Викладачі кафедри АЕМС-ЕП взяли активну участь у Інженерному тижні “KPISchool”, який традиційно проводиться протягом весняних канікул для учнів 8-11 класів. Заняття відбулося 25 березня 2024 року за темою “Електромобілі, роботи та 3D-принтери: будова і функціонування”. Асистент Ганна Землянухіна ознайомила учнів з конструкцією і принципом роботи демонстраційного робота та [...]

Статистика



За результатами 1 семестру

2022/2023 навчального року


Всього навчається: 137,
з них на бюджеті: 130.

Партнери

Центр міжнародної освіти