ОП “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Запуск Virgin Hyperloop в штаті Невада

Перші пасажири Virgin Hyperloop зробили подорож у Неваді, США на транспорті майбутнього.

Hyperloop – це вакуумна труба, по якій переміщуються капсули зі швидкістю порядку 1000 км/год. Під час випробування двоє пасажирів – співробітників компанії – проїхали 500 м за 15 секунд з максимальною швидкістю 172 км/год. Однак це лише початок – амбіції Virgin щодо швидкості пересування сягають понад 1000 км/год.(bbc.com/russian/media-54895839)

Деякві витримки зі статті bbc.com/ukrainian/news-54865388

Virgin Hyperloop – не єдина фірма, що розробляє дану технологію, але вони перші хто перевіз пасажирів.

Сара Лучіан, директорка з питань взаємодії з клієнтами, була однією з пасажирів і описала цей досвід ВВС як “захопливий і у психологічному, і у фізичному плані”.

Під час подорожі, яка відбулась у неділю вдень біля Лас-Вегаса, вона та головний технічний директор Джош Гігель були одягнуті у флісові кофти та джинси, а не костюми для польотів. Пані Лучіан сказала, що подорож була плавною і зовсім не схожою на американські гірки, хоча прискорення було “блискавичнішим”, ніж було б під час довшого маршруту. Жодному з них не стало погано, додала вона.

За її словами, розвинути більшу швидкість не давали довжина маршруту та необхідне прискорення.

гіперлуп

Концепція технології, яку розробляють вже кілька років, базується на ідеї засновника компанії Tesla Ілона Маска – хоча до її втілення він не має жодного стосунку. Деякі критики називали її науковою фантастикою.

За основу взяли найшвидші у світі поїзди з магнітною левітацією (маглев), які прискорили за допомогою руху всередині вакуумних труб.

Світовий рекорд швидкості руху поїздів маглев встановили у 2015 році – тоді японський потяг під час тестового запуску біля гори Фудзі досяг швидкості понад 600 км/год.

Заснована у 2014 році компанія Virgin Hyperloop отримала інвестиції від Virgin Group у 2017 році. Раніше вона була відома як Hyperloop One та Virgin Hyperloop One.

В інтерв’ю ВВС у 2018 році тодішній бос Virgin Hyperloop One Роб Ллойд, який відтоді покинув фірму, заявив, що швидкість теоретично дозволить людям подорожувати між аеропортами Гатвік та Хітроу, розташованими на відстані 72 км з протилежних боків Лондона, за чотири хвилини.

гиперлуп

Virgin Hyperloop, що базується в Лос-Анджелесі, також вивчає можливості запуску в інших країнах. Ідеться зокрема про гіпотетичний 12-хвилинний маршрут між Дубаєм та Абу-Дабі, який займає більше години на громадському транспорті.

Критики зазначають, що для уможливлення подорожей Hyperloop знадобляться значні зусилля – як для отримання дозволів на планування, так і для побудови величезних мереж труб для кожного маршруту.

Комерційне використання технології планується на 2025 рік.

Similar posts
  • Партнерство науки та виробництва Партнерство науки та виробництва: студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського на «Київському заводі ПТО» В рамках стратегічного партнерства між Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (КПІ) та Київським заводом підйомно-транспортного обладнання (КЗПТО), студенти магістратури кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу отримали унікальну можливість ознайомитися з найсучаснішими виробничими процесами на реальному підприємстві. Відвідування [...]
  • New cycle of seminars from Siemens Новий цикл семінарів від SIEMENS Кафедра автоматизації електромеханічних систем та електроприводу продовжує співпрацю із компанією Siemens і запрошує всіх бажаючих доєднатися до циклу семінарів на тему «Розробка сучасних промислових модулів і програмованих логічних контролерів». Зареєструватися на серію семінарів можна заповнивши до 06.09.2024 року Google-форму за посиланням: https://forms.gle/RNAkz9h8wZkj66ZB8 Після формування групи час та посилання на Zoom-конференцію будуть розіслані на [...]
  • Кафедра АЕМС ЕП прийняла участь у дні... Кафедра АЕМС ЕП прийняла участь у дні вступника. Сьогодні, 29 червня 2024 р., біля головного корпусу КПІ ім.Ігоря Сікорського відбувся день вступника. Цей захід був організований задля надання можливості  абітурієнтам отримати інформацію про освтні програми, кафедри та факультети нашого університету. В заході прийняли участь представники 9 навчально-наукових інститутів та 14 факультетів КПІ. Інтерес до спеціальності [...]
  • День вступника. Відчуй КПІ! День вступника. Відчуй КПІ! Подія літа на яку чекають, вже зовсім скоро, 29 червня з 10:00 до 15:00 навпроти головного входу до 1-го корпусу КПІ (пр-т Берестейський, 37), відбудеться «День вступника. Відчуй КПІ!». Ви зможете поринути в університетську атмосферу, поспілкуватись зі студентами й викладачами, дізнатись більше про обрані факультети/НН інститути, спробувати себе в різноманітних майстер-класах, [...]
  • День відкритих дверей 18 травня 2024 Факультет електроенерготехніки та автоматики запрошує всіх охочих на День відкритих дверей Розмірковуєш, яку спеціальність обрати? Як щодо спеціальності від якої залежить комфорт людства та робота всіх галузей? 141 спеціальність відкриває світ електротехнічних, енергетичних та електромеханічних явищ. Цікавишся, що потрібно зробити, щоб забезпечити стабільне та безперебійне живлення осель, підприємств та промисловості? Або як здійснюється моніторинг роботи [...]

Статистика



За результатами 1 семестру

2022/2023 навчального року


Всього навчається: 137,
з них на бюджеті: 130.

Партнери

Центр міжнародної освіти