ОП “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Наукова конференція Smart Grid-13

Науково практична конференція Smart Grid каф. АЕМС-ЕП 

10 січня 2013 відбулася спільна науково практична конференція Smart Grid , організована НТУУ «КПІ», компанією «Сіменс Україна» та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Основною темою для обговорення учасниками стали технології Smart Grid, так званих «розумних» мереж.

Їх впровадження дозволяє збільшити ефективність виробництва і споживання енергії, а також скоротити витрати при її генерації, передачі та споживанні.Актуальність цієї теми позначив у своєму вступному слові Антон Вірт, керівник програми GIZ:«Smart Grid – це частина нової економіки, зелені технології з величезним потенціалом. На жаль, сьогодні подібні інновації обговорюються більше з технологічної точки зору, а про їх економічному потенціалі ніхто не говорить ».У перспективі використання інтелектуальних мереж для розподілу електроенергії повинно посприяти вирішенню світових проблем в енергетиці, економіці та екології.

Метою цієї конференції стало об’єднання технологічного «ноу-хау» Siemens в сфері інтелектуальних мереж, наукових розробок НТУУ «КПІ» та популяризація цих знань, зокрема за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва.Конференція була відкрита доповіддю Олега Храпатія, начальника відділу «Автоматизації та управління енергомережами».

Олег поділився з учасниками професійним досвідом у сфері «розумного обліку» – Smart Metering від Siemens.Продовжив тему раціонального розподілу енергії Павло Медведєв, фахівець із збуту відділу «Техніка середньої напруги», виступивши здоповіддю «Розподіл енергії по вторинному рівню 6-24 кВ». Він зазначив, що основні труднощі в цій області, пов’язані в першу чергу із застарілими електричними мережами та необхідністю значних витрат на модернізацію і заміну електрообладнання для розподілу енергії середньої напруги.

На завершення практичних доповідей від «Сіменс Україна» виступив Павло Бакулін, фахівець із збуту відділу «Техніка низької напруги», презентувавши учасникамтему «Визначення потенціалу економії за допомогою безперервного моніторингу потоків енергії».Виступи співробітників «Сіменс Україна» були доповнені презентаціями наукових разработкок НТУУ «КПІ».

Зокрема, проф. Сергій Пересада, завідувач кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу, представив доповідь на тему «Електромеханічне перетворення енергії в глобальній проблемі енергозбереження», проф. Євген Бардік, завідувач кафедри електричних станцій, поділився розробками на тему «Оцінка ризику виникнення аварійної ситуації в підсистемі ЕЕС при відмовах електроустаткування в умовах нечіткої інформації».

Інтелектуальні електромережі мають величезний потенціал, і експерти прогнозують гарні результати їх впровадження. Поступово дані рішення починають впроваджуватися і на території СНД. У зв’язку з цим учасники конференції дійшли висновку, що для просування технологій Smart Grid необхідна близька кооперація приватного та державного секторів з науковими і технологічними інститутами.

В подальшому планується продовжити співпрацю між компанією Siemens та кафедрою автоматизації електромеханічних систем та електроприводу і кафедрою електричних станцій щодо нових розробок в цій сфері.

Similar posts
  • Партнерство науки та виробництва Партнерство науки та виробництва: студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського на «Київському заводі ПТО» В рамках стратегічного партнерства між Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (КПІ) та Київським заводом підйомно-транспортного обладнання (КЗПТО), студенти магістратури кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу отримали унікальну можливість ознайомитися з найсучаснішими виробничими процесами на реальному підприємстві. Відвідування [...]
  • Участь у Другому міжнародному воркшоп... Участь у Другому міжнародному воркшопі «Advances in Civil Aviation Systems Development» 26 березня 2024 доц. кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу НТУУ “КПІ імені Ігоря Сікорського” Волянський Р.С. прийняв участь у Другому міжнародному воркшопі «Advances in Civil Aviation Systems Development» (http://www.ans.nau.edu.ua/acasd/), який було організованому на базі Факультету аеронавігації, електроніки та телекомунікацій НАУ. Доповідь “MODIFIED CHUA’S [...]
  • The 3rd International Workshop ITTAP ... Участь у Міжнародному ІТ-семінарі “The 3rd International Workshop on Information Technologies: Theoretical and Applied Problems (ITTAP-2023)” Викладачі кафедри взяли участь у Міжнародному ІТ-семінарі «The 3rd International Workshop on Information Technologies: Theoretical and Applied Problems (ITTAP-2023)», що відбувся 22-24 листопада в м. Тернопіль. Представлена доповідь «Neural network based estimator of the electrode deviation in robotic welding [...]
  • Лекція від підприємства-партнера Vect... Лекція від підприємства-партнера факультету ФЕА – компанії VectorVS В четвер 7 грудня 2023 року відбулась лекція від підприємства-партнера нашого факультету для студентів кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу від компанії VectorVS. Спікер-експерт Олександр Литовченко, який є випускником КПІ 2007 року, для студентів 1 курсу магістратури в очному режимі провів  дуже цікаву лекцію на тему ««Енергозберігаючі [...]
  • Наукове співробітництво з THM Наукове співробітництво КПІ імені Ігоря Сікорського та Технічного університету Центрального Гессена Незважаючи на війну КПІ імені Ігоря Сікорського продовжує наукове співробітництво з  Технічним університетом Центрального Гессена. В рамках цього співробітництва останні півроку аспірантка кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Ганна Землянухіна провела, виконуючи дослідження за [...]

Статистика



За результатами 1 семестру

2022/2023 навчального року


Всього навчається: 137,
з них на бюджеті: 130.

Партнери

Центр міжнародної освіти