З метою енергозбереження в насосних установках часто реалізують замкнені за напором чи продуктивністю системи автоматичного керування. Відповідно виникає необхідність проведення процедури синтезу регуляторів. Оскільки для технічної реалізації таких систем використовуються промислові перетворювачі частоти з вбудованими ПІД-регуляторами, то результатом процедури синтезу повинні бути П, ПІ або ПІД закони керування. Математична модель насосу (без привідного двигуна) описується нелінійним диференціальним рівнянням першого порядку та системою алгебраїчних рівнянь, які показують взаємозв’язок насосу та двигуна, а також напору та продуктивності.

ЛІНЕАРИЗАЦІЯ ДИНАМІЧНОЇ МОДЕЛІ НАСОСНОЇ УСТАНОВКИ ДЛЯ СИНТЕЗУ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ НАПОРОМ ТА ПРОДУКТИВНІСТЮ Потапенко О. В., магістрант, Кіселичник О. І., доцент, к.т.н. (pdf)

2018/2019 навчального року

Отримують стипендію: 74,
з них підвищену: 14.

Звертаємось за допомогою у лікуванні студента 5 курсу групи ЕП-81 Філіппенко М. В., який після важкої травми з 01.02.2019 знаходиться в реанімаційному відділенні «Інституту патології хребта та суглобів» у Харкові, і потребує проведення операції вартістю біля 100 000 грн.
Для надання допомоги відкрито рахунок: карта ПриватБанку 5168 7554 3672 4898, отримувач: Філіппенко Наталія Аркадіївна, мати студента.