З метою енергозбереження в насосних установках часто реалізують замкнені за напором чи продуктивністю системи автоматичного керування. Відповідно виникає необхідність проведення процедури синтезу регуляторів. Оскільки для технічної реалізації таких систем використовуються промислові перетворювачі частоти з вбудованими ПІД-регуляторами, то результатом процедури синтезу повинні бути П, ПІ або ПІД закони керування. Математична модель насосу (без привідного двигуна) описується нелінійним диференціальним рівнянням першого порядку та системою алгебраїчних рівнянь, які показують взаємозв’язок насосу та двигуна, а також напору та продуктивності.

ЛІНЕАРИЗАЦІЯ ДИНАМІЧНОЇ МОДЕЛІ НАСОСНОЇ УСТАНОВКИ ДЛЯ СИНТЕЗУ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ НАПОРОМ ТА ПРОДУКТИВНІСТЮ Потапенко О. В., магістрант, Кіселичник О. І., доцент, к.т.н. (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.