Системи автоматичного регулювання (САР) швидкості двигунів постійного та змінного струму, що мають підпорядковану структуру, в наш час широко застосовуються у промисловості. Їх властивості вивчені досить ґрунтовно.

Проте тема параметричної чутливості таких САР в літературі висвітлена ще не достатньо. Зокрема, потребує ширшого вивчення питання впливу на стійкість САР варіацій момента інерції привода. Дана проблема характерна для багатьох механізмів, наприклад, маніпуляторів, роботів, верстатів і т.п. Тому подальші дослідження у даному напрямі є актуальними. Одне з них пропонується у цій статті.

ДОСЛІДЖЕННЯ СТІЙКОСТІ СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ШВИДКОСТІ ДВИГУНА ПОСТІЙНОГО СТРУМУ ПРИ ЗМІНАХ СУМАРНОГО МОМЕНТУ ІНЕРЦІЇ Лукашук В.В., Мельник О.О., студенти, Приймак Б.І., к.т.н., доц.(pdf)