факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Лабораторія 016

Лабораторія електромеханічних систем загальнопромислових механізмів та електропостачання

Лабораторія електромеханічних систем загальнопромислових механізмів та електропостачання використовується для проведення лабораторних робіт з метою вивчення особливостей застосування сучасних електроприводів при роботі з промисловим обладнанням, дослідження систем генерування електричної енергії та систем компенсації реактивної потужності. Декілька лабораторних стендів:

 • Стенд для дослідження режимів роботи насосних установок, оснащений перетворювачем частоти Lenze 8200Vector , насосом Calpeda, гідросистемою з баками, датчиками та сучасними контрольно-вимірювальними приладами європейських виробників.
 • Стенд для дослідження механізмів неперервного руху, складається з діючого макету стрічкового конвеєру, перетворювача частоти Schneider Electric Altivar, програмованого логічного контролеру Schneider Electric, комплекту датчиків та електричних апаратів керування.
 • Стенд для дослідження систем компенсації реактивної потужності, оснащений конденсаторною батареєю, трансформаторами та сучасним контрольно-вимірювальним обладнанням.
 • Стенд для дослідження роботи конвеєрів в умовах змінного навантаження на стрічку, оснащений електричними двигунами, стрічкою та системою імітації зміни вантажопотоку, перетворювачем частоти Bosch.
 • Діючий макет ліфтової підйомної установки- складається з шахти на три зупинки, кабіни, ліфтової лебідки, станції керування та системи датчиків та керуючої апаратури.
 • Стенд для дослідження асинхронних генераторів, складається з генератора та привідного двигуна, комплекту контрольно-вимірювальної апаратури європейських виробників, конденсаторної батареї, апаратів комутації та захисту, програмованого логічного контролеру Lovato.
 • Стенд для дослідження промислових турбомеханізмів, складається з вентиляторної установки, перетворювача частоти Lenze 8200 Vector, апаратів керування
 • Стенд для дослідження макету козлового крану, складається з пульта керування, контролеру та рами козлового крану, що переміщується.

Лабораторія електромеханічних систем загальнопромислових механізмів та електропостачання

На теперішній час лабораторія використовується для проведення занять з наступних кредитних модулів:

 • Електромеханічні системи автоматизації загальнопромислових механізмів;
 • Електропостачанні та енергозбереження в електромеханічних системах;
 • Електромеханічні системи в екологічно чистих технологіях;
 • Системи автоматизації.

Статистика



За результатами 2 семестру

2019/2020 навчального року


Всього навчається: 162,
з них на бюджеті: 157.

Оголошення



Увага

Всі форми навчання в КПІ ім. Ігоря Сікорського переводяться на дистанційне навчання з 12.03.2020 по 03.04.2020. Освітній процес реалізувується з використанням електронних кабінетів в системі "Електронний кампус" та інших засобів зв'язку.
Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.


Згідно з наказом КМУ № 211 відвідування закладів освіти її здобувачами заборонено, тому всі питання вирішуються у динстанційному режимі.
У випадку виникнення критичних запитань щодо навчального процесу, які не можна вирішити дистанційно, потрібно записатись на консультацію з 10.00 до 13.00 через Telegram або телефоном
+380 (95) 794-45-98.
Решетник Віктор Сергійович.

Дистанційні консультації доступні зі всіма викладачами з 9:00 до 17:00 через інтернет. Контакти викладачів можете дізнатися у старост.

Партнери