// added 2026
ОП “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, спеціальність G3 “Електрична інженерія” / факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

Мінівен від Tesla з нескінченним запасом ходу

Ілон Маск в черговий раз підтвердив плани Tesla випустити електричний мінівен, та розповів про можливу особливості моделі.

У бесіді з Джо Роганом в подкасті він припустив, що площа даху автомобіля дозволить розмістити досить великі сонячні панелі – і енергії від них буде вистачати для постійної підзарядки.

Автовиробники використовували технологію і раніше, однак лише в якості джерела енергії для роботи, наприклад, клімат-контролю. За словами Маска, панелей на даху може вистачити для заповнення запасу ходу електровена приблизно на 50 кілометрів на день. Він припустив також, що під час стоянки панелі могли б розкладатися, одночасно утворюючи навіс по обидві сторони від машини і втричі збільшуючи власну площу і ефект.

Теоретично, при певних умовах використання електровена, він може обходитися без будь-яких інших джерел енергії. «Навіть якщо трапиться апокаліпсис», – пожартував Маск.

UPD. Дана технологія може спрацювати лише при надвисоких ККД сонячних панелей, в той час як приблизно він складає до 40% в найкращих сучасних панелях. Не говорячи про постійну відсутність хмар лише у деяких регіонах планети. Скоріш за все, це буде відкладено на майбутнє десятиріччя внаслідок невигідності.

Детальніше:

Similar posts
  • Знайомство з Data-Driven Control Знайомство з Data-Driven Control Відпочивши на віихдіних наші студенти з головою окунулися у один із сучасних підходів теорії керування – Data-Driven Control. Цей курс учасникам Літньої школи читається співробітником кафедри Інтелектуальних систем автоматихації ТУ Клаусталя Антоном Максаковим. В ході занять студентів ознайомили з основами сучасної теорії керування та стисло надали відомості про створення математичних моделей [...]
  • Поїздка до Брауншвайга Поїздка до Брауншвайга Як відомо, добре працює той, хто добра відпочіває, тому в суботу наша команда вирішала трохи активно відпочити та влаштувала собі поіздку в м. Ьрайншвайг. Географічно це місце є вузловим, оскільки усі зручні маршрути до Клаусталя проходять саме через нього. Тому вставши раненько та розібравшись з системою оплати проїзду, яка в НІмеччині відрізняється [...]
  • Лекція від проф. Стефана Паліса Лекція від проф. Стефана Паліса Програма Літньої школи, організованої кафедрою Інтелектуальних систем автоматизації Технічного універсиетту Клаусталя є дуже різноманітною. Так, попрацювавши вчора в лабораторії, сьогодні наші студенти знову зранку повернулись за парти та  прослухали ще одну лекцію проф. Паліса про ШІ-Інструменти та їх використання для розробки програм та імплементації моделей у MatLab-сумісних середовищах та з [...]
  • Похід з Клаусталя до Ханенклі Похід з Клаусталя до Ханенклі Учасники 1 Літньої школи у Клаусталі не лише навчаються та отримують професійні навички, але й активно відпочивають. Одним із видів такого відпочинку був похід у Ханенклі, який є пригородом сусіднього з Клаусталем м.Гослар. Загальна карта маршруту наших студентів На карті червоним позначено прямий  маршрут, а синім – зворотній Похід учасникам [...]
  • 4 день в Літній школі у Клаусталі 4 день в Літній школі у Клаусталі Сьогоднішній день виявився трохи незвичним для учасників Літньої школи – не було а ні навчання, а ні активного відпочинку. Натомість наші студенти займалися наданням допомоги Технічному університету Клаусталя. Справа в тому, що до приймаючої наших студнтів кафедри Інтелектуальних систем автоматизації звернулися представники Інституту інженерії енергетичних процесів з проханням [...]

Основні партнери

Центр міжнародної освіти