ОП “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ МЕРТВОГО ЧАСУ НА ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ АСИНХРОННОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ

ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ МЕРТВОГО ЧАСУ НА ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ АСИНХРОННОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ

ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ МЕРТВОГО ЧАСУ НА ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ АСИНХРОННОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ
Ковбаса С.М., к.т.н., доцент, Кузнецов Г.А., магістрант

Однією із основних складових частин сучасних регульованих електроприводів змінного струму є автономні інвертори напруги (АІН), які здійснюють перетворення напруги ланки постійного струму перетворювача частоти у вихідну напругу з регульованою частотою та амплітудою. Керування ключами АІН здійснюється з використанням векторної широтно-імпульсної модуляції (ВШІМ) так, щоб вектор першої гармоніки вихідної напруги інвертора з максимальною точністю відтворював заданий вектор напруги, що формується алгоритмом керування двигуном [1]. На практиці досягти ідентичності заданої і вихідної напруг інвертора неможливо через введення «мертвого» часу (МЧ) при комутації ключів в стійці інвертора для виключення інтервалу часу, протягом якого два ключа знаходяться в стані провідності (коротке замикання в стійці); кінцевого часу включення-виключення ключів; падіння напруги на ключах в режимі провідності; наявності перехідних процесів в імпульсах вихідної напруги в моменти комутації.
В результаті ряду досліджень, наприклад [2], встановлено, що неідеальності інвертора призводять до таких негативних наслідків як: зменшення амплітуди першої гармоніки по відношенню до її заданого значення (через це в частотно-регульованому електроприводі знижується електромагнітний момент, особливо при низьких швидкостях обертання); вихідна напруга і струм статора двигуна містять низькочастотні гармоніки, які призводять до пульсацій моменту, додаткових втрат в електричній машині (ЕМ) і небажаного акустичному шуму; при регулюванні частоти ВШІМ в функції навантаження можливі сплески електромагнітного моменту ЕМ.
Проблемі компенсації мертвого часу в АІН присвячено значну кількість досліджень, однак певного її загальновизнаного рішення не знайдено.

ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ МЕРТВОГО ЧАСУ НА ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ АСИНХРОННОГО ЕЛЕКТРОПРИВОДУ Ковбаса С.М., к.т.н., доцент, Кузнецов Г.А., магістрант (pdf)

Статистика



За результатами 1 семестру

2022/2023 навчального року


Всього навчається: 137,
з них на бюджеті: 130.

Партнери

Центр міжнародної освіти