Відкрита лекція в межах програми Ukraine Global Faculty
У межах програми Ukraine Global Faculty студенти КПІ мають унікальну можливість відвідувати лекції провідних науковців і експертів у різних галузях.
Не згайте такої нагоди.
Сьогодні — одна з лекцій програми від найцитованішого українського науковця, дослідника зі світовим імʼям в галузі хімії, матеріалознавства і нанотехнологій Юрія Гогоці «Nanomaterials for Electrical Energy Storage».
Стисла інформація з Вікіпедії про лектора: “.. професор Ю. Гогоці очолює групу науковців, що займається дослідженням наноструктурного вуглецю (нанотрубки, графен, наноалмази[1], нанопористий вуглець[en] (англ. carbide-derived carbon, CDC)), та гідротермальним синтезом вуглецевих наноструктур, кераміки, вивчає фазові перетворення під тиском в напівпровідниках, ефективні способи очищення води — десолінація та ємнісна деіонізація, сучасні джерела енергії— суперконденсатори[2][3][4], застосування вуглецевих наноматеріалів для енергетики та біомедицини.
Професор Юрій Гогоці зробив відкриття та дослідження цілої родини принципово нових двовимірних (two-dimensional, 2D) наноматеріалів— максенів)[5]. Він розробив загальний підхід до синтезу пористих і низькорозмірних матеріалів з використанням селективного вилучення елементів / компонентів, які можуть бути використані для створення нанопористого вуглецю, вуглецевих нанотрубок, графену, 2D карбідів, та ін.[6] Також профессор Гогоці відкрив та описав нові форми вуглецю, такі як конічні[7] та полігональні кристали[8]. Він відкрив нову метастабільну фазу кремнію. Вперше показав присутність і аномально повільне просування води у вуглецевих нанотрубках методом електронної мікроскопії[9][10].
Заснував нові наукові напрями:
- Корозія конструкційної кераміки;[11]
- Наука та технологія обробки поверхні тиском;[12]
- Синтез нових неорганічних сполук та матеріалів методом селективної корозії та екстракції.
Професор Ю.Гогоці є співавтором двох книг, редактором 14 книг [13][14], є винахідником більше 80 європейських та американських патентів, більше 30 з яких ліцензовані для індустрії, та більше 100 наукових праць для конференцій, більше 800 статей в рецензованих журналах, в тому числі багато публікацій в журналах Nature та Science, h-index наразі складає 175 за версією Google Scholar та 152 за версією Web of Science.
У Стенфордському списку 2% найкращих дослідників у світі за всіма науковими дисциплінами[15] Юрій Гогоці у 2019 році посів 53 місце серед усіх живих та померлих вчених…”
⏰ Коли: 30 листопада о 15:00
📌 Де: онлайн
📝 Для участі — зареєструйтеся за посиланням.