На даний час актуальним питанням є впровадження енергозберігаючих технологій в народне господарство. Одним з об’єктів керування, де можливе суттєве енергозбереження, є промисловий кондиціонер, адже технологія одночасного керування температурою та вологістю повітря передбачає “алогічне” поєднання попереднього політропічного або адіабатичного його охолодження з наступним нагріванням. Таким чином, прямоточні системи кондиціювання є високоенергозатратними і значна частина цієї енергії в буквальному розумінні викидається в атмосферу. Санітарні норми та правила дозволяють для цілої низки приміщень використання рециркуляції повітря. У цьому випадку параметри вхідного повітря кондиціонера суттєво ближче до заданих і економиться певна частина енергії на його обробку. Проте, дещо ускладнюється задача автоматичного керування через появу додаткового зворотного зв’язку в об’єкті керування через канал рециркуляції повітря.

ФУНКЦІОНАЛЬНА СХЕМА СИСТЕМИ АВТОМАТИЧНОГО КЕРУВАННЯ ПРОМИСЛОВИМ КОНДИЦІОНЕРОМ З РЕЦИРКУЛЯЦІЄЮ ПОВІТРЯ Шибіко В.С., магістрант, Кіселичник О.І., доцент, к.т.н. (pdf)

Навчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр

Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

Залікова сесія

17.12.18 - 08.01.19

Екзаменаційна сесія

14.01.19 - 27.01.19

Додаткова залікова сесія

21.01.19 - 26.01.19

100 років ФЕА !

В 2018 році нашому факультетові виконалося 100 років. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою.