Практично всі види механічних передач (МП) характеризуються тим, що в них можлива присутність ланок з пружно – дисипативними властивостями, зазорів у зачепленнях, внутрішнього тертя в валах, в’язкого тертя змащення, аеродинамічного опору руху. При цьому ряд моментів опору, створюваних вказаними видами тертя, носить розподілений та нелінійний характер. Вказані фактори мають значний вплив на динамічні властивості електромеханічних систем (ЕМС). При аналізі та синтезі багатомасових ЕМС доцільно об’єднати механічну частину двигуна (ротор), МП та виконавчий орган в загальний об’єкт керування. Із викладеного випливає, що такий об’єкт керування представляє собою складну нелінійну динамічну механічну систему із змінними і розподіленими параметрами.

УЗАГАЛЬНЕНА КІНЕМАТИЧНА СХЕМА ПЕРЕДАТОЧНОГО ПРИСТРОЮ ЕМС ПІДВИЩЕНОЇ ТОЧНОСТІ Теряєв В.І., доц.; Мельник А.О., студент 5 курсу(pdf)

Навчальний рік 2017/2018

Всього навчається: 195
з них: 185 на бюджеті.
Отримують стипендію:89
з них підвищену: 7.

Дні відкритих дверей

З 26 по 30 березня проводитимуться дні відкритих дверей. Запрошуємо на екскурсію лабораторіями кафедри і всього факультету та семінар “Вступна кампанія 2018”.