Наявність двох незалежних ліній живлення в машині подвійного живлення (МПЖ) вимагає спеціальної процедури ініціалізації при підключенні, яка б дозволила запобігти порушенню фізичних обмежень електричної машини.

Включення МПЖ в режимі генератора здійснюється в наступній послідовності. При відключеній МПЖ запускається первинний двигун. Коли швидкість обертання досягає швидкості близької до синхронної, обмотки ротора підключаються до керованого джерела напруги. На цьому етапі алгоритм управління формує напруги, що подаються в ротор таким чином, що б вектор ЕРС розімкнутих обмоток статора збігався по фазі і амплітуді з вектором напруги мережі. Коли синхронізація виконана, статор підключається до мережі живлення з гарантованим м’яким підключенням без виникнення перехідного процесу. Алгоритм управління моментом і реактивною потужністю статора МПЖ активується з нульовим моментом (“підключення” машини).

Після цього МПЖ готова до відпрацювання заданого моменту.

АЛГОРИТМ ВЕКТОРНОГО КЕРУВАННЯ ЗБУДЖЕННЯМ ТА СИНХРОНІЗАЦІЄЮ З МЕРЕЖЕЮ АСИНХРОННОЇ МАШИНИ ПОДВІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ Пересада С. М., д.т.н., проф., Желінський М. М., магістр (pdf)

2018/2019 навчального року

Отримують стипендію: 74,
з них підвищену: 14.

Звертаємось за допомогою у лікуванні студента 5 курсу групи ЕП-81 Філіппенко М. В., який після важкої травми з 01.02.2019 знаходиться в реанімаційному відділенні «Інституту патології хребта та суглобів» у Харкові, і потребує проведення операції вартістю біля 100 000 грн.
Для надання допомоги відкрито рахунок: карта ПриватБанку 5168 7554 3672 4898, отримувач: Філіппенко Наталія Аркадіївна, мати студента.