ОП “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

ВИМОГИ ДО СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ІНЖЕКТОРНОЇ УСТАНОВКИ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИТІВ

ВИМОГИ ДО СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ІНЖЕКТОРНОЇ УСТАНОВКИ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИТІВ

ВИМОГИ ДО СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ІНЖЕКТОРНОЇ УСТАНОВКИ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИТІВ
Богута О.С., магістрант, Халімовський О.М., к.т.н., доцент

Вступ. Для знаходження оптимальних керувань рухом динамічних систем, у тому числі для керування рухом інжекторної установки, використовуються різноманітні методи. Застосування того чи іншого методу пов’язано з особливостями оцінки характерних ознак технологічного процесу та формулювання критерію оптимізації. При вирішенні задачі точного формування порції полімеру в екструдованому виробі за допомогою застосування механізмів переміщення полімеру та датчика тиску необхідно враховувати конструкцію штока циліндра та шнека пластикатора, а також зміну тиску в основному каналі екструдера. Вирішення цієї задачі можливо за допомогою використання векторно-керованого електроприводу із системою стабілізації тиску. Ідентифікація характеру тиску повинна використовуватись в реальному часі з формуванням скорегованого сигналу керування в процесі формування порції полімеру. Тому задача розробки системи автоматизації інжекторної установки для введення точних порції полімерних композитів та їх транспортування у вироби є актуальною.

Мета роботи. На основі аналізу технологічного процесу та режимів роботи інжекторної установки для точного формування порції композитних полімерів та їх транспортування у вироби визначити вимоги до системи автоматизації інжекторної установки.

Матеріали та результати досліджень. Можливість введення композитних полімерів у процесі екструзії за рахунок додаткових живлячих пристроїв досліджено в [1]. Подача полімеру з композитами може відбуватися безперервно або циклічно з визначеною періодичністю. Задана швидкість руху штоку визначає час заповнення циліндра та час виштовхування з нього полімеру з композитами на задану глибину в полімер основного каналу екструдера. В результаті моделювання процесу введення полімеру з допоміжного каналу в полімер основного каналу було визначено, що максимальна глибина проникнення відповідає куту введення α=25°[2]. З метою забезпечення дозованого заданого розподілу композитних полімерів в екструдованому виробі пропонується варіант конструктивного оформлення інжекційної установки. Схема інжекційної установки представлена на рис. 1…

ВИМОГИ ДО СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ІНЖЕКТОРНОЇ УСТАНОВКИ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ПОЛІМЕРНИХ КОМПОЗИТІВ Богута О.С., магістрант, Халімовський О.М., к.т.н., доцент (pdf)

Статистика



За результатами 1 семестру

2022/2023 навчального року


Всього навчається: 137,
з них на бюджеті: 130.

Партнери

Центр міжнародної освіти