Перелік обладнання, яке було отримано від партнерів кафедри у 2018-2021рр
Допомога від наших партнерів | Завантажити |
Стейкхолдери продовжують брати участь в освітньому процесі кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу.
28 серпня 2023 року гарант освітньої програми підготовки бакалаврів «Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність» к.т.н., доц. Сергій Бур’ян провів чергову онлайн-зустріч з випускником кафедри Дмитром Пушніциним, який наразі працює на посаді Engineer Development (Hardware Developer) у компанії Siemens s.r.o. (Прага, Чеська Республіка).
Зустріч була присвячена обговоренню серії семінарів, які Дмитро буде проводити онлайн у середовищі Zoom для всіх бажаючих студентів кафедри протягом осіннього семестру 2023-2024 навчального року. Семінари будуть присвячені сучасній електроніці та розробці електронних пристроїв.
Зареєструватися на серію семінарів можна направивши електронного листа Сергію Бур’яну на адресу burian.serhii@lll.kpi.ua. В листі обов’язково вказати ПІБ, курс та електронну пошту в домені Google (@gmail.com, @lll.kpi.ua тощо) для відкриття доступу до онлайн-каталогу з матеріалами семінару.
Час та посилання на Zoom будуть розіслані на вказані у листі електронні пошти орієнтовно на 1-2 тижні осіннього семестру 2023-2024 н.р.
Семінари з роботодавцями та випускниками кафедри тривають
Семінари з випускниками та роботодавцями кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу тривають. Ще один такий захід відбувся у п’ятницю, 07 квітня 2023 року, о 12.20 у середовищі Zoom за участю Євгенія Терлецького, який зараз є співробітником компанії TESLA. Семінари був присвячений написанню програм для промислових систем автоматизації з використанням «Sequencers» за наступним планом:
-
Огляд готової програми (симуляція за допомогою HMI).
-
Процес створення білості прогам (вибір фіксованих станів та перехідних та написання власне самої програми).
-
Приклад не доцільного використання Sequncer (написання короткої програми для керування рівня води в резервуарі).
-
Поєднання двох програм в одну та спроба додати стандартні елементи в усіх індустріальних машинах (індикатор роботи, safety part, використання бібліотек).
У зустрічі, яка тривала більше 3 годин та визвала чималий інтерес, приймали участь здобувачі 1-5 курсів.
Подивитися запис заходу можна на Youtube за посиланням https://youtu.be/bWNfNaCUFfc
або на сайті
Розробка сучасних пристроїв промислової автоматизації
16.02.2023 року для студентів другого та третього курсу відбувся семінар «Розробка сучасних пристроїв промислової автоматизації», який провів випускник кафедри 2015 року Дмитро Пушніцин, що наразі працює на посаді Engineer Development (Hardware Developer) у компанії Siemens s.r.o. (Прага, Чеська Республіка).
Дмитро розповів студентам про компанію Siemens у Чехії; основні напрями роботи команд; пристрої, які розробляються в офісі Siemens; автоматизація процесів: на що є найбільший запит замовників, сучасні тренди; повний цикл розробки нового пристрою з погляду hard/soft/firm розробника; сертифікація пристрою.
Наприкінці семінару студенти задавали Дмитру свої запитання.
Семінар «Розробка сучасних пристроїв промислової автоматизації» від випускника кафедри АЕМС ЕП
Кафедра автоматизації електромеханічних систем та електроприводу продовжує співпрацю з випускниками та роботодавцями задля покращення освітнього процесу та ознайомлення майбутніх спеціалістів з сучасними надбаннями в різних сферах їх подальшої професійної діяльності.
На цей раз у вас є можливість доєднатися до семінару «Розробка сучасних пристроїв промислової автоматизації», який буде проводити випускник кафедри 2015 року Дмитро Пушніцин. Дмитро наразі працює на посаді Engineer Development (Hardware Developer) у компанії Siemens s.r.o. (Прага, Чеська Республіка) та ділиться своїм досвідом практичної роботи.
Семінар відбудеться 16 лютого 2023 року о 16.00 у середовищі Zoom за посиланням. ID зустрічі: 810 1707 0705, Пароль для доступу 759930.
На семінарі ви дізнаєтеся про:
- Siemens у Чехії;
- основні напрями роботи команд;
- пристрої, які розробляються в офісі Siemens;
- автоматизація процесів: на що є найбільший запит замовників, сучасні тренди;
- повний цикл розробки нового пристрою з погляду hard/soft/firm розробника;
- сертифікація пристрою.
Наприкінці семінару ви зможете задати Дмитру свої запитання.
Триває модернізація матеріально-технічного забезпечення кафедри АЕМС-ЕП
На кафедрі автоматизації електромеханічних систем та електроприводу триває модернізація матеріально-технічного забезпечення. На цей раз до нас завітав наш випускник – Володимир Кампі, який є керівником компанії “Італ-Техно”.
На фото Володимир Кампі – керівник “Італ-Техно” (зліва), Микола Пушкар – заступник декана ФЕА, доцент кафедри АЕМС-ЕП (справа)
Пан Кампі привіз сучасне обладнання у вигляді нового лабораторного стенду для дисципліни «Електромеханічні системи типових технологічних застосувань». У складі стенду є три частотні перетворювачі SANTERNO, які керують трьома насосами. Система керування оснащена датчиками тиску та рівня і системою клапанів та засувок для імітації зміни гідравлічного опору системи водопостачання. В стенді передбачено налаштування і моніторинг параметрів насосних установок в режимі реального часу з виведенням інформації на екран ПК.
Щиро дякуємо нашим випускникам за допомогу, яка направлена на покращення якості освітньої програми підготовки бакалаврів «Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність».
Оновлення освітньої-професійної програми бакалаврів
В рамках підготовка до чергового оновлення освітньої-професійної програми бакалаврів «Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність» гарант ОП Бур’ян Сергій Олександрович зустрівся із представником роботодавців, випускником бакалаврату 2019 року кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу Володимиром Кампі, який працює проджект менеджером у ТОВ “Компанія “Італ-Техно”.
У 2022 році Володимир закінчив магістратуру за спеціальністю «Automation and control Engineering» у Міланскій політехніці і має міжнародний досвід роботи за спеціальність «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
В рамках зустрічі обговорили діючу освітню програму 2022 року, перелік вибіркових дисциплін, компетентностей та програмних результатів навчання, а також, досвід Володимира, який він здобув під час навчання у Міланській Політехніці. Володимир звернув увагу на необхідність підсилення навичок роботи в команді (team building), не тільки під час виконання лабораторних робіт, а також на практичних заняттях та лекціях. Також, Володимир пообіцяв більш детально проаналізувати освітню програму та надати рекомендації для майбутнього проєкту на 2023 рік.
Кафедра AЕМС-ЕП продовжує модернізацію матеріально-технічного забезпечення
На кафедрі автоматизації електромеханічних систем та електроприводу продовжується модернізація матеріально-технічного забезпечення.
На цей раз до нас знову завітав наш випускник – Віктор Решетник, який працює у корпорації Siemens.
Віктор привіз обладнання для нового лабораторного стенду з дисципліни «Системи автоматизації» на базі контролерів Siemens Logo, який вже активно розробляється студентом третього курсу групи ЕП-п01 Строєвим Сергієм.
До чергового пакету обладнання увійшли: трифазні контактори Sirius, кнопки, лампочки, пускач для асинхронного двигуна, твердотільні реле.
Щиро дякуємо нашим випускникам за допомогу, яка направлена на покращення якості освітньої програми підготовки бакалаврів «Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність».
Вебінар випускника кафедри для студентів
У руслі викладання дисципліни «Нелінійні та дискретні системи автоматичного керування» 10.05.22 було проведено вебінар випускника кафедри Сергія Сидоренка для студентів груп ЕП-01, ЕП-02 і ЕП-п01. Сергій Сидоренко отримав диплом магістра на кафедрі автоматизації електромеханічних систем та електроприводу у 2014 році. Зараз він працює на посаді керівника проекту (Project Supervisor) у бельгійській компанії Petersime.
На вебінарі Сергій надав інформацію про компанію Petersime, яка є світовим лідером у сфері виробництва інкубаційних машин. Були показані відео-матеріали, що продемонстрували будову та принцип роботи інкубаційних машин. Також було докладно висвітлено особливості автоматизації технологічного процесу інкубації курчат, який триває 21 день. Успішне виконання технологічного процесу забезпечується трьома системами автоматичного керування, які підтримують на оптимальному рівні температуру, тиск і вологість повітря у робочій зоні інкубаційних машин. При цьому в замкнених контурах регулювання наявні істотно нелінійні та дискретні елементи, такі як реле, двопозиційні і трипозиційні клапани, аналого-цифрові та цифро-аналогові перетворювачі тощо. Алгоритми керування реалізуються програмно у цифровому контролері. Сергій відмітив, що проектування та налаштування таких систем значною мірою ґрунтується на матеріалі дисциплін «Теорія автоматичного керування» і «Нелінійні та дискретні системи автоматичного керування».
Поле діяльності Сергія, як керівника проекту, охоплює супровід монтажних робіт при спорудженні станції, яка може містити до трьох десятків інкубаційних машин, проведення налагоджувальних робіт та запуску в експлуатацію інкубаційних машин. Продукція компанії має попит у різних країнах та континентах. В доробку Сергія реалізовані проекти у таких країнах як Англія, Італія, Китай, Саудівська Аравія, Нігерія та ін.
Студенти задали цілу низку питань, зокрема щодо складності працевлаштування в іноземну компанію, відповідності отриманих на кафедрі знань реальним завданням на роботі, професійної конкуренції в компанії, фінансового забезпечення тощо.
Після відповіді на запитання учасників вебінару Сергій зазначив, що освітня програма «Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність» на сьогодні є перспективною на ринку праці. Тому випускники нашої кафедри мають добрі шанси отримати роботу за спеціальністю як у вітчизняних, так і в зарубіжних компаніях.
На закінчення вебінару викладач та студенти висловили вдячність випускнику кафедри Сергію Сидоренку за цікаву та корисну зустріч.
Випускник кафедри провів семінар для студентів
18.04.2022 року для студентів груп ЕП-п11, ЕП-01 та ЕП-02 в рамках викладання освітнього компонента “Системи автоматизації” проведено черговий семінар. На цей раз семінар проводив випускник кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу Євгеній Терлецький. Євгеній зараз є співробітником компанії TESLA.
Семінар складався з двох частин.
У першій частині Євгеній розповів здобувачам про своє навчання у канадському коледжі після отримання диплома бакалавра. У своїй розповіді він передусім робив акцент на особливостях навчання у коледжі. Він зазначив, що ці особливості стосуються практичної підготовки здобувачів і виконання ними лабораторних робіт. Доповідь супроводжувалася демонстрацією роботи стендів з промисловими маніпуляторами фірми АВВ.
Після цього Євгеній розповів здобувачам про свій досвід роботи у компанії Abraham Innovation. Доповідач показав спроєктовані шафи керування та розповів про свій збільшуватидосвід програмування роботів-маніпуляторів різних типів. Під час розповіді Євгеній демонстрував різноманітні фотографії своїх проєктів.
Ця частина семінару завершилася вичерпними відповідями Євгенія Терлецького на питання слухачів семінару.
У другій частині семінару для студентів Євгеній розповів про досвід своєї роботи з розробки та програмуванні систем керування процесами з HMI-інтерфейсами та SCADA. Ця доповідь підкріплювалася демонстрацією здобувачам програмного забезпечення, що використовується за кордоном.
В кінці своєї доповіді Євгеній відповів на питання здобувачів.
На сам кінець доповідач відмітив перспективність спеціальності та освітньої програми “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність” та побажав здобувачам покращувати свої знання в сфері автоматизації.
Подивитися запис семінару можна за посиланням https://youtu.be/fsMl9OVp208.
Випускники кафедри покращують освітню програму
Випускники кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу продовжують долучатися до покращення освітньої програми підготовки бакалаврів. Так 17 квітня 2022 року гарант освітньої програми “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність” Сергій Бур’ян провів онлайн-зустріч з випускником кафедри Yevhenii Terletskyi. Наразі Yevhenii мешкає в Канаді та працює у компанії Tesla.
Під час зустрічі Євгеній розповів про своє навчання та роботу за кордоном. Випускник розказав про актуальні вимоги до підготовки здобувачів за напрямом “Автоматизація”. Цей напрям є невід’ємною частиною освітньої програми підготовки бакалаврів на нашій кафедрі. Розглянуті актуальні на даний час напрями роботи випускників, які бажають в подальшому займатися автоматизацією. Під час зустрічі сторонами піднімалися питання про сучасне програмне забезпечення, яке широко використовується на промислових підприємствах за кордоном.
Також Євгеній висловив підтримку освітній програмі та надав деякі рекоменації щодо її покращення. Зокрема він порадив зробити акцент на вивченні мови програмування ST для ПЛК та SCADA-систем. Окрім цього наш випускник акцентував бажаність впровадження вивчення об’єктно-орієнтованого програмування. На старших курсах, за його думкою, слід виділити час для вивчення баз даних. Усі ці знання є дуже актуальними на сучасному етапі розвитку електромеханічних автоматизованих систем.
За словами Євгенія, набувши цих знань, випускники кафедри автоматизації електромеханічних систем та електропривода суттєво підвищать свої шанси отримати цікаві пропозиції по роботі в тому числі і за кордоном.
Кафедра дякує Євгенію за підтримку освітньої програми та сподівається на подальшу цікаву співпрацю!
Лекції для здобувачів другого курсу кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу від компанії Siemens
Обладнання від наших стейкхолдерів!
Кафедра „Автоматизації електромеханічних систем та електроприводу” в рамках співробітництва з компанією Siemens отримала два логічні контролери Siemens Logo для створення нової лабораторної роботи з освітнього компонента Системи автоматизації. Вже з наступного семестру здобувачі кафедри зможуть здобути уміння налаштовувати та програмувати ПЛК такого типу. Велика подяка випускнику нашої кафедри, співробітнику Siemens, Віктору Решетнику за підтримку освітнього процесу та участь у оновленні лабораторної бази!
З промисловості на кафедру!
Сьогодні кафедра автоматизації електромеханічних систем та електроприводу отримала від нашого випускника Олексія Семенова програмований логічний контролер (ПЛК) Moeller Easy719 та блок розширення входів/виходів. Цей контролер був знятий з виробництва у зв’язку із заміною системи автоматизації, проте підходи до його налаштування та програмування нічим не відрізняються від новіших версій.
Даний ПЛК буде використаний в дисципліні “Системи автоматизації” для формування у студентів вмінь налаштовувати та програмувати системи автоматизації нижнього рівня.
Нові ПЛІС DE10 Lite від Altera
Доцент кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу Бур’ян Сергій Олександрович отримав від Тайванської фірми ALTERA, яка займається розробкою та впровадженням програмованих логічних інтегральних мікросхем, сім плат розробника DE10 Lite. Це стало можливим завдяки його участі в програмі підтримки університетів Intel FPGA University Program.
DE10 Lite Board – плата розробника на основі програмованої логічної інтегральної схеми Altera MAX 10 FPGA. Плата використовує всю наявну пам’ять MAX 10 FPGA, яка становить 50 К логічних елементів (LE). На DE10-Lite Board інтегровані USB-Blaster, SD-RAM, акселерометр, вихід VGA, роз’єм розширення 2х20 GPIO і сумісний з Arduino UNO R3 компактний роз’єм розширення. Комплект є ідеальним системним рішенням для створення прототипів промислових, автомобільних, споживчих та багатьох інших програмних додатків. На базі цієї плати розробника можна навчати студентів створювати власні проекти: від простих програм до складних мультимедійних проектів.
Ці плати будуть використані у нових лабораторних роботах з дисципліни «Системи автоматизації», у розділі «Проектування систем автоматизації на основі програмованих логічних інтегральних схем». Розробкою нових завдань для студентів та методичних вказівок під керівництвом Сергія Олександровича зараз вже займаються студенти третього курсу Дудник Олексій (ЕП-61), Мордас Петро (ЕП-62), Вошкулат Олександр (ЕП-п61) та Худобець Вадим (ЕП-п61).