ОП “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність”, факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

ПОСТАНОВКА ЗАДАЧ ПО ДОСЛІДЖЕННЮ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ ТРАНСПОРТУ РІДИН ПРИ ВИКОРИСТАННІ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ

ПОСТАНОВКА ЗАДАЧ ПО ДОСЛІДЖЕННЮ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ ТРАНСПОРТУ РІДИН ПРИ ВИКОРИСТАННІ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ

ПОСТАНОВКА ЗАДАЧ ПО ДОСЛІДЖЕННЮ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ ТРАНСПОРТУ РІДИН ПРИ ВИКОРИСТАННІ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ
Печеник М.В., к.т.н., доц., Бур’ян С.О., к.т.н., доц., Землянухіна Г.Ю., магістрантка

Вступ. На сьогоднішній день використання альтернативної енергетики стає все більш популярним та доцільним, оскільки це дозволяє економічно та екологічно отримувати електричну енергію. Дослідження вітрової енергетики почали вдосконалюватися в минулому столітті, головним чином через нафтові кризи та забруднення навколишнього середовища [1]. Зростаючий інтерес до застосувань вітрових турбін та швидкий розвиток силової електроніки дозволяють виробникам знаходити найбільш прийнятні та недорогі технології для їх реалізації. Зараз вітрові турбіни використовуються і для перекачування води. Механічно з’єднані вітрогенератори із системами водопостачання є найбільш поширеним методом для перекачування води на сільськогосподарські орні землі та для задоволення потреб худоби на фермах [2]. Насос підключається при цьому до вітрової турбіни через мотор-генераторний зв’язок. Оскільки зв’язок електричний, вітрова турбіна може розташовуватися на оптимальній ділянці, де можна отримувати максимальну кількість енергії вітру, тоді як насос знаходиться поруч із водою або резервуаром для води [3].

Мета роботи. Метою роботи є постановка задачі керування насосними установками при використанні альтернативних джерел енергії.

Матеріали і результати досліджень. Існуючі способи живлення керованих та некерованих насосних установок можна представити у вигляді наступної схеми.

В керованих системах електроприводу (ЕП) при живленні від мережі використовується ПЧ для реалізації систем стабілізації напору або продуктивності. ТРН забезпечує регулювання одиночної насосної установки в певних межах, його запуск, а також почерговий запуск інших приводів, що працюють паралельно з регульованим (незалежно від того, яким машинним устаткуванням вони оснащені – синхронним чи асинхронним). Такі системи мають широке застосування в житлових комплексах та на підприємствах, оскільки основними перевагами таких ЕП є їх простота, надійність, легкість автоматизації в загальній технологічній схемі [4].

ПОСТАНОВКА ЗАДАЧ ПО ДОСЛІДЖЕННЮ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИХ СИСТЕМ ТРАНСПОРТУ РІДИН ПРИ ВИКОРИСТАННІ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ Печеник М.В., к.т.н., доц., Бур’ян С.О., к.т.н., доц., Землянухіна Г.Ю., магістрантка (pdf)

Статистика



За результатами 1 семестру

2022/2023 навчального року


Всього навчається: 137,
з них на бюджеті: 130.

Оголошення



Освітній процес у 2 семестрі 2022/23 н.р. згідно рекомендацій МОН розпочнеться з 6 лютого 2023 року в ДИСТАНЦІЙНОМУ режимі.


Останні оголошення

Партнери

Центр міжнародної освіти