ОП “Электромеханические системы автоматизации, электропривод и электромобильность”,факультет электроэнерготехники и автоматики "КПИ им. Игоря Сикорского"

Cop26: 190 країн припинять використання вугілля

Cop26: 190 країн і організацій погоджуються припинити використання вугілля і метану

  1. Уряд Великобританії оголосив, що група з 190 країн і організацій погодяться припинити використання вугільної енергетики на кліматичному саміті Cop26.

Великі вугільні країни Польща та В’єтнам входять до числа 18 країн, які вперше зобов’язуються відмовитися від використання найбруднішого викопного палива у світі. Енергетика, що працює на вугіллі, є найбільшою рушійною силою глобального підвищення температури, і припинення її використання матиме вирішальне значення для того, щоб світ налаштувався на обмеження глобальних температур на 1,5 °C вище доіндустріального рівня, що було прагненням Паризької угоди.

Уряд заявив, що країни, які погодилися на нову заяву під керівництвом Великобританії, зобов’язуються припинити всі інвестиції в нове виробництво вугілля в межах країн та за кордоном. У ньому додали, що в рамках пакту основні економіки світу припинятимуть вугільну енергетику в 2030-х роках, а решта світу припинить її використання в 2040-х. Але в знаковому звіті Міжнародного енергетичного агентства сказано, що багаті країни повинні поступово відмовитися від вугілля не пізніше 2030 року, а решта світу приєднається до 2040 року, якщо світ хоче досягти чистого нуля; що інвестиції в усі види викопного палива мають негайно припинитися.

Секретар лейбористів з тіньового бізнесу Ед Мілібенд додав, що в угоді відсутні основні забруднювачі. «Будь-який прогрес у розвитку вугілля в минулому вітається, але кричущі прогалини залишаються», – сказав він. «Немає жодних зобов’язань з боку великих виробників викидів, таких як Китай, припинити збільшувати вугілля вдома, і нічого щодо поступового відмови від інших видів викопного палива». Він додав, що небажання Великобританії припиняти все нове виробництво викопного палива підриває її зусилля, щоб переконати інші країни відмовитися від вугілля. Уряд Великобританії також оголосив, що сьогодні 28 нових членів приєдналися до альянсу Powering Past Coal Alliance, ініціативи, яку він очолює разом із такими країнами, як Чилі та Сінгапур. У квітні НУО Reclaim Finance звинуватила ініціативу в тому, що вона «не відповідає цілі» після того, як її аналіз показав, що багато членів все ще причетні до фінансування вугілля.

2. Під час саміту СОР26 понад 100 країн світу погодилися з планом президента США Джо Байдена щодо скорочення викидів метану на 30% до 2030 року. Про це повідомляє The Guardian. Офіційну заяву щодо угоди оголосила президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн та президент США Джо Байден. Такий крок в адміністрації Байдена вважають найбільш спроможним допомогти у боротьбі з кліматичною кризою у короткотерміновій перспективі.

Серед 105 країн, які долучилися – країни ЄС, Британія, Україна. А також – Бразилія, що відповідальна за п’яту чатсину викидів метану в світі. Водночас немає серед переліку одних із чільних забрудників довкілля – Росії, Індії та Китаю.

Вперше план анонсували у вересні, і до старту СОР26 Штати намагалися зібрати якомога більше союзників. Зрештою, під час саміту в Глазго їх зібралось понад 100. Байден планує зосередитися на скороченні викидів метану від газової та нафтопромисловості, які відповідальні за третину викидів метану у США. Також метан продукують сміттєзвалища, шахти та агропромисловість.

Метан поглинає значно 80 разів більше тепла, ніж вуглець (СО2), проте швидше розкладається. Відтак скорочення його в атмосфері може відносно швидко зменшити середню температуру планети.  План, що має назву Global Methane Pledge, зможе зробити планету прохолоднішою на 0,2 градуса до 2050 року за виконання цілі. Так, країни пообіцяли до 2030 року скоротити обсяг викидів метану на 30% відносно рівня 2020 року. Понад 60 країн підписали угоду протягом останнього тижня – напередодні саміту.

Посилання

1 https://www.msn.com/en-xl/northamerica/top-stories/cop26-190-countries-and-organisations-agree-to-end-coal-fired-power/ar-AAQiogj?ocid=winp1taskbar

2 https://www.epravda.com.ua/news/2021/11/2/679342/

Similar posts
  • Стейкхолдери продовжують брати участь... Стейкхолдери продовжують брати участь в освітньому процесі кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу. 28 серпня 2023 року гарант освітньої програми підготовки бакалаврів «Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність» к.т.н., доц. Сергій Бур’ян провів чергову онлайн-зустріч з випускником кафедри Дмитром Пушніциним, який наразі працює на посаді Engineer Development (Hardware Developer) у компанії Siemens s.r.o. (Прага, Чеська [...]
  • Перелік освітніх компонент, за якими ...   До уваги здобувачів освітніх рівнів бакалавра та магістра за спеціальністю 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”, які навчаються за освітньо-професійними програмами “Електромеханічні системи автоматизації, електропривод та електромобільність” першого та другого рівнів! Наразі заплановано проведення очних занять з наступних освтніх компонентів ОПП підготовки бакалаврів Назва освітнього компоненту Шифр групи Вид очних занять Місце проведення заняття Керування [...]
  • Зустрічі майбутніх випускників з робо... Зустрічі майбутніх випускників з роботодавцями Тривають зустрічі майбутніх випускників кафедри 2023 року з потенційними роботодавцями. 22.05.2023 р. відбулася відеоконференція студентів 5-го курсу (1-го курсу магістратури) гр. ЕП-21мп з HR-директором Київського заводу підйомно-транспортного обладнання Сергієнко Р.В. На сьогоднішній день Київський завод підйомно-транспортного обладнання (КЗПТО) є провідним українським підприємством з виробництва  вантажопідіймального обладнання (докладніше). Офіційними партнерами КЗПТО [...]
  • День відкритих дверей 30 червня 2023 Факультет електроенерготехніки та автоматики запрошує всіх охочих на День відкритих дверей онлайн Розмірковуєш, яку спеціальність обрати? Як щодо спеціальності від якої залежить комфорт людства та робота всіх галузей? 141 спеціальність відкриває світ електротехнічних, енергетичних та електромеханічних явищ. Цікавишся, що потрібно зробити, щоб забезпечити стабільне та безперебійне живлення осель, підприємств та промисловості? Або як здійснюється моніторинг [...]
  • Семінар, присвячений написанню програ... Семінар, присвячений написанню програм для промислових систем автоматизації Семінари з випускниками та роботодавцями кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу тривають. Ще один такий захід відбудеться у п’ятницю, 07 квітня 2023 року, о 12.20 у середовищі Zoom за участю Євгенія Терлецького, який зараз є співробітником компанії TESLA. Черговий захід буде присвячений написанню програм для промислових систем [...]

СтатистикаПо результатам 1 семестра

2022/2023 учебного года


Всего студентов: 137,
из них на бюджете: 130.

ОбъявленияОбразовательный процесс во втором семестре

С целью предотвращения распротранения COVID-19, учитывая ухудшение эпидемиологической ситуации, согласован и опубликован Приказ НОН/29/2022 от 26.01.2022 «Про организационные меры для предотвращения распространению коронавируса COVID19» . Семестр начинается в дистанционном режиме, решение о переходе в смешанный режим принимается в конце каждого месяца. На текущий момент, дистанционный режим продлён до 19.03.2022.


Последние объявления
Партнёры

Центр международного образования