ОП “Электромеханические системы автоматизации, электропривод и электромобильность”,факультет электроэнерготехники и автоматики "КПИ им. Игоря Сикорского"

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНЕ КЕРУВАННЯ АСИНХОННИМ ЕЛЕКТРОДВИГУНОМ З УРАХУВАННЯМ ВТРАТ В СТАЛІ

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНЕ КЕРУВАННЯ АСИНХОННИМ ЕЛЕКТРОДВИГУНОМ З УРАХУВАННЯМ ВТРАТ В СТАЛІ

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНЕ КЕРУВАННЯ АСИНХОННИМ ЕЛЕКТРОДВИГУНОМ З УРАХУВАННЯМ ВТРАТ В СТАЛІ
Калугін Д. В., студент, Толочко О. І., д.т.н., проф.

Вступ. При розробці енергоефективних систем керування асинхронним двигуном (АД) зазвичай враховують сумарні втрати в міді (в статорі та роторі) або навіть тільки втрати в міді статора (критерій ММА – максимальний момент на ампер). Шляхом для подальшого підвищення коефіцієнта корисної дії (ККД) є мінімізація втрат не тільки в міді, але і втрат у сталі. Важливість врахування втрат у сталі визначається їх істотним внеском в сумарні втрати машини. Так, наприклад, для АД російського виробництва серії 4А втрати в сталі можуть становити більше 20% від повних втрат при номінальному режимі роботи і більше 50% від повних втрат на холостому ходу [1]. Алгоритми мінімізації сумарних втрат запропоновані в багатьох джерелах [2]. Але для перевірки їх працездатності необхідно ускладнювати математичну модель АД.

Мета роботи. Розробка методу мінімізації втрат в міді і сталі АД та перевірка його працездатності на математичній моделі АД, яка враховує втрати у сталі.

Матеріали і результати досліджень. До основних втрат енергії в АД належать втрати в міді, втрати у сталі, механічні та додаткові втрати.

Вважається, що найбільші втрати при роботі у перший зоні регулювання складають втрати в міді, а найменшими є додаткові. Додаткові втрати як правило неможливо зменшити унаслідок того, що ці втрати пов’язані з багатьма процесами які неможливо врахувати ні підчас виготовлення машини, а ні у процесі експлуатації, і складають ці втрати від 1% до 5 % від загальних втрат машини. Механічні втрати зумовлені наявністю сухого та в‘язкого тертя…

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНЕ КЕРУВАННЯ АСИНХОННИМ ЕЛЕКТРОДВИГУНОМ З УРАХУВАННЯМ ВТРАТ В СТАЛІ Калугін Д. В., студент, Толочко О. І., д.т.н., проф. (pdf)

Статистика



По результатам 1 семестра

2022/2023 учебного года


Всего студентов: 137,
из них на бюджете: 130.

Объявления



Образовательный процесс во втором семестре

С целью предотвращения распротранения COVID-19, учитывая ухудшение эпидемиологической ситуации, согласован и опубликован Приказ НОН/29/2022 от 26.01.2022 «Про организационные меры для предотвращения распространению коронавируса COVID19» . Семестр начинается в дистанционном режиме, решение о переходе в смешанный режим принимается в конце каждого месяца. На текущий момент, дистанционный режим продлён до 19.03.2022.


Последние объявления




Партнёры

Центр международного образования