ПОСТАНОВКА ЗАДАЧ АВТОМАТИЗАЦІЇ МЕХАНІЗОВАНОГО ГАРАЖНОГО КОМПЛЕКСА

Теряєв В.І., к.т.н., доц., Хенхао Сун, магістрант

У більшості розвинених країн урбанізація стає всепоглинаючою. Одночасно спостерігається стрімке зростання рівня автомобілізації, що посилює проблеми сучасних міст, пов’язані із забезпеченням стоянками та гаражами. За статистичними даними легкові автомобілі приватних власників у містах знаходяться в дорозі в середньому до 10% часу, а решту часу стоять на автостоянках або на вулицях, займаючи великі площі і ускладнюючи роботу міського транспорту.
Незважаючи на складність і високу вартість обладнання, механізований гараж або паркінг займає в 5 разів менше місця, ніж рамповий, він є кращим варіантом для щільної міської забудови. На 100 кв. метрах площі можна розмістити до 60 автомобілів. Ще один вагомий плюс для тих, хто постійно поспішає – парковка автомобіля в механізованому багаторівневому гаражі автоматизована і займає набагато менше часу, ніж в звичайному. Тому актуальним стає будівництво автоматизованих паркінгів і гаражів, які представляють собою багаторівневі автомобільні стоянки вбудованого, підземного і надземного типу [1, 2].

ПОСТАНОВКА ЗАДАЧ АВТОМАТИЗАЦІЇ МЕХАНІЗОВАНОГО ГАРАЖНОГО КОМПЛЕКСА Теряєв В.І., к.т.н., доц., Хенхао Сун, магістрант (pdf)