Спостерігач гармонічного складу трифазного струму для паралельних активних фільтрів, Вісник Вінницького політехнічного інституту – 2016
С. М. Пересада, С. М. Ковбаса, Ю. М. Зайченко, А. Ю. Дученко

Подано результати розробки та експериментального дослідження спостерігача гармонічного складу трифазного струму мережі живлення. Запропонований спостерігач базується на концепції розділення кожної гармоніки на позитивну та негативну послідовності. Розроблений спостерігач забезпечує асимптотичне оцінювання гармонічного складу струму мережі, що підтверджено шляхом математичного моделювання та експериментального тестування. Ключові слова: паралельний активний фільтр, спостерігач, вищі гармоніки, якість електроенергії, нелінійне навантаження.

The results of design and experimental investigation of harmonic stuff estimator for three-phase network have been presented in this paper. There has been proposed the estimator based on isolation of positive and negative sequences of each harmonics. The designed estimator provides asymptotic estimation of harmonic stuff. The properties of proposed solution have been confirmed by experiments and simulations.

Key words: shunt active power filter, estimator, high-order harmonics, electricity quality, non-linear loads.

Спостерігач гармонічного складу трифазного струму для паралельних активних фільтрів / С. М. Пересада, С. М. Ковбаса, Ю. М. Зайченко, А. Ю. Дученко // Вісник Вінницького політехнічного інституту. – 2016. – № 2. – С. 57 – 62.