ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНІ ДЕМПФУЮЧІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА МЕХАНІЗМІВ УДАРНОЇ ДІЇ Теряєв В.І., к.т.н., доц.; Колісник Р.В., Лабенський В.В., магістранти 5 к.

Механізми ударної дії широко використовуються в будівельній, військовій, геофізичній техніці, у машинобудуванні та металообробці. В таких механізмах ударні зусилля створюються цілеспрямовано для виконання технологічних операцій (ковка, штамповка, ударна обробка будматеріалів). Використання механізмів ударної дії дає можливість отримати значні імпульсні зусилля без підвищення установленої потужності відповідних приводів.
Імпульсні зусилля також можуть виникати як реакція на зовнішні дії (проходження нерівностей транспортними засобами, відкат артилерійських систем, віддача ковальсько-штамповочних машин, електроінструменту та зброї, реактивні зусилля сейсмологічних установок та ін.).
В обох випадках доцільно, а іноді і необхідно компенсувати реакцію об’єкта на зовнішні силові дії. З цією метою широко використовуються демпфери та амортизатори різної фізичної природи. Демпфер (від нім. Dämpfer) або амортизатор (від фр. Amortisseur) – це пристрій для гасіння коливань і поглинання ударів рухомих елементів, що виникають в машинах, механізмах, приладах, системах або спорудах в процесі їхньої роботи, шляхом перетворення механічної енергії руху у теплову.
Принцип роботи демпферів та амортизаторів полягає у створенні зустрічного зусилля на ділянці руху об’єкту керування, що компенсує зусилля інерції та зовнішніх збурень. На даний час використовуються демпфуючі пристрої, в яких використовуються різні фізичні принципи поглинання енергії.

ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНІ ДЕМПФУЮЧІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ТА МЕХАНІЗМІВ УДАРНОЇ ДІЇ Теряєв В.І., к.т.н., доц.; Колісник Р.В., Лабенський В.В., магістранти 5 к.(pdf)

СтатистикаНавчальний рік 2017/2018

1 семестр / 2 семестр


Всього навчається: 195 / 187,
з них на бюджеті: 185 / 183.
Отримують стипендію: 89 / 92,
з них підвищену: 7 / 12.

Оголошення100 років ФЕА!


В цьому році виконується 100 років ФЕА. Вітаємо викладачів, випускників та студентів з цією визначною датою. Всі хто бажає внести вклад, відтворити історію факультету, запрошуємо надсилати пропозиції на почтову адресу svkorol ON ukr.net.

Партнери