ВПЛИВ ІНЕРЦІЙНОГО ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ НА ДИНАМІКУ СИСТЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ ШВИДКОСТІ ВЕКТОРНО-КЕРОВАНОГО АСИНХРОННОГО ДВИГУНА
Дудник О.С., Осанадзе О.Г., студенти, Приймак Б.І., к.т.н., доц.

Системи векторного керування асинхронними двигунами (АД) на сьогодні знаходять широке застосування у промисловості. В таких системах, завдяки полеорієнтуванню та компенсуванню перехресних зв’язків моделі АД, стає можливим застосування автономних систем автоматичного регулювання (САР) швидкості та потокозчеплення двигуна [2]. Згідно із принципом підпорядкованого керування регулятор швидкості налаштовується, виходячи із малої некомпенсованої сталої часу в контурі швидкості, яка вдвічі більша від малої сталої часу u T у контурі струму. Остання визначається періодом ШІМ у живлячому АД інверторі напруги, який вимірюється десятими долями мілісекунди.
Поряд з цим, у зворотному зв’язку за швидкістю може існувати інерційне запізнення співмірне або й істотно більше за 2 u T . Зокрема, дана ситуація виникає, якщо сигнал давача швидкості має високий рівень шуму і пропускається через фільтр з відповідно звуженою смугою пропускання частот. За таких умов стає актуальним оцінити вплив інерційного зворотного зв’язку на динаміку САР. Дане питання досліджується у цій статті.

ВПЛИВ ІНЕРЦІЙНОГО ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ НА ДИНАМІКУ СИСТЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ ШВИДКОСТІ ВЕКТОРНО-КЕРОВАНОГО АСИНХРОННОГО ДВИГУНА Дудник О.С., Осанадзе О.Г., студенти, Приймак Б.І., к.т.н., доц. (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.