Рощин С.І., магістрант, Король С.В., к.т.н., доц.

Сучасні системи автоматизації потребують взаємодії великої кількості пристроїв, які можуть бути розташовані в будь-якому місці. Вирішення цієї задачі досягається використання розподілених систем автоматизації на основі промислових мереж. Для кожного рівня складності системи висуваються різні вимоги до швидкості, завадозахищеності і розгалуженості мережі. Це обумовило появу великої кількості протоколів передачі даних, які базуються на різних фізичних інтерфейсах. Найбільш поширенні в промисловості: CAN, PROFIBUS, ETHERNET [1].
Ще однією тенденцією на сьогодні є високі вимоги до зручності управління та моніторингу стану технологічного процесу які забезпечуються за допомогою людино-машинних інтерфейсів (ЛМІ). Органи управління інтерфейсу (пристрої введення даних) реалізуються у вигляді алфавітно-цифрових клавіатур, різних видів маніпуляторів (наприклад, «миша», світлове перо, сенсорний пристрій) та інших спеціалізованих пристроїв вводу. Для моніторингу використовують цифрові та графічні панелі оператора. Широке використання ЛМІ в сучасних системах автоматизації обумовлює актуальність впровадження в програму підготовки фахівців лабораторного стенду для вивчення принципів побудови розподілених систем автоматизації з графічним ЛМІ.

ЛАБОРАТОРНИЙ СТЕНД ДЛЯ ВИВЧЕННЯ РОЗПОДІЛЕНИХ СИСТЕМ АВТОМАТИЗАЦІЇ З ЛЮДИНО-МАШИННИМ ІНТЕРФЕЙСОМ Рощин С.І., магістрант, Король С.В., к.т.н., доц. (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.