Калугін Д.В., студент, Король С.В., к.т.н., доц.

В останньому десятилітті минулого століття у розробників промислового програмного забезпечення виникла потреба в універсальному інструменті обміну даними з пристроями різних виробників або по різних протоколах. З метою скорочення витрат на створення і супровід додатків промислової автоматизації почав розроблятися стандарт OPC (Object Process Control) [1]. В стандартах описуються OPC технології які надають розробникам програм промислової автоматизації універсальний фіксований інтерфейс (набір функцій) обміну даними з будь-якими пристроями. Тому з появою ОРС технології, яка реалізується за допомогою ОРС сервера, побудова систем диспетчеризації, для систем створених на різних платформах, стала простішою і швидшою. Зараз, немає жодної з масово випущених SCADA систем, які б не підтримували хоча б один зі стандартів OPC.
В даній статті розглядається методика принципів налаштування OPC сервера та побудови систем автоматизації на основі промислового програмного забезпечення компанії Schneider Electric – OPC Factory Server. Так як технологія OPC, зазвичай використовується для середнього та великого виробництва, методика яка викладена у цій статті базується на взаємодії OPC сервера з програмним середовищем Unity Pro, яке дає можливість налаштувати роботу з OPC сервером для логічних контролерів серії Modicon M340[2]. Таким чином, знання принципів налаштування такої системи є актуальним для фахівців які працюють в області автоматизації, що у свою чергу обумовлює доцільність вивчення даного питання.

КОМП’ЮТЕРНИЙ ПРАКТИКУМ ПО НАЛАШТУВАННЮ OBJECT PROCESS CONTROL СЕРВЕРА ДЛЯ ВЗАЄМОДІЇ З СЕРЕДОВИЩЕМ UNITY PRO Калугін Д.В., студент, Король С.В., к.т.н., доц. (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.