факультет електроенерготехніки та автоматики "КПІ ім. Ігоря Сікорського"

КОМП’ЮТЕРНИЙ ПРАКТИКУМ ПО НАЛАШТУВАННЮ OBJECT PROCESS CONTROL СЕРВЕРА ДЛЯ ВЗАЄМОДІЇ З СЕРЕДОВИЩЕМ UNITY PRO

КОМП’ЮТЕРНИЙ ПРАКТИКУМ ПО НАЛАШТУВАННЮ OBJECT PROCESS CONTROL СЕРВЕРА ДЛЯ ВЗАЄМОДІЇ З СЕРЕДОВИЩЕМ UNITY PRO

КОМП’ЮТЕРНИЙ ПРАКТИКУМ ПО НАЛАШТУВАННЮ OBJECT PROCESS CONTROL СЕРВЕРА ДЛЯ ВЗАЄМОДІЇ З СЕРЕДОВИЩЕМ UNITY PRO
Калугін Д.В., студент, Король С.В., к.т.н., доц.

В останньому десятилітті минулого століття у розробників промислового програмного забезпечення виникла потреба в універсальному інструменті обміну даними з пристроями різних виробників або по різних протоколах. З метою скорочення витрат на створення і супровід додатків промислової автоматизації почав розроблятися стандарт OPC (Object Process Control) [1]. В стандартах описуються OPC технології які надають розробникам програм промислової автоматизації універсальний фіксований інтерфейс (набір функцій) обміну даними з будь-якими пристроями. Тому з появою ОРС технології, яка реалізується за допомогою ОРС сервера, побудова систем диспетчеризації, для систем створених на різних платформах, стала простішою і швидшою. Зараз, немає жодної з масово випущених SCADA систем, які б не підтримували хоча б один зі стандартів OPC.
В даній статті розглядається методика принципів налаштування OPC сервера та побудови систем автоматизації на основі промислового програмного забезпечення компанії Schneider Electric – OPC Factory Server. Так як технологія OPC, зазвичай використовується для середнього та великого виробництва, методика яка викладена у цій статті базується на взаємодії OPC сервера з програмним середовищем Unity Pro, яке дає можливість налаштувати роботу з OPC сервером для логічних контролерів серії Modicon M340[2]. Таким чином, знання принципів налаштування такої системи є актуальним для фахівців які працюють в області автоматизації, що у свою чергу обумовлює доцільність вивчення даного питання.

КОМП’ЮТЕРНИЙ ПРАКТИКУМ ПО НАЛАШТУВАННЮ OBJECT PROCESS CONTROL СЕРВЕРА ДЛЯ ВЗАЄМОДІЇ З СЕРЕДОВИЩЕМ UNITY PRO Калугін Д.В., студент, Король С.В., к.т.н., доц. (pdf)

СтатистикаЗа результатами 2 семестру

2019/2020 навчального року


Всього навчається: 162,
з них на бюджеті: 157.

ОголошенняУвага

Всі форми навчання в КПІ ім. Ігоря Сікорського переводяться на дистанційне навчання з 12.03.2020 по 03.04.2020. Освітній процес реалізувується з використанням електронних кабінетів в системі "Електронний кампус" та інших засобів зв'язку.
Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.


Згідно з наказом КМУ № 211 відвідування закладів освіти її здобувачами заборонено, тому всі питання вирішуються у динстанційному режимі.
У випадку виникнення критичних запитань щодо навчального процесу, які не можна вирішити дистанційно, потрібно записатись на консультацію з 10.00 до 13.00 через Telegram або телефоном
+380 (95) 794-45-98.
Решетник Віктор Сергійович.

Дистанційні консультації доступні зі всіма викладачами з 9:00 до 17:00 через інтернет. Контакти викладачів можете дізнатися у старост.

Партнери