ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ОЦІНЮВАЧА ККД НАСОСУ В ДИНАМІЧНИХ РЕЖИМАХ

Пристрої вимірювання координат та параметрів технологічних об’єктів є невід’ємною складовою структури електромеханічних систем автоматичного керування турбомеханізмами. В свою чергу давачі, що надають інформацію про технологічні координати насосних установок, є досить дорогими та у багатьох випадках їх неможливо змонтувати або замінити без втручання в гідравлічну мережу. Для зменшення давачів у системі широко застосовується теорія оцінювачів. Одним із шляхів технічної реалізації останніх є застосування штучних нейронних мереж, які на основі вже відомих вимірюваних координат дозволяють оцінити значення інших координат, наприклад напору, продуктивності насосу, його механічну потужність, коефіцієнт корисної дії (ККД) [1] та інші. Такий підхід дозволяє реалізувати бездавачеві алгоритми керування з метою підвищення енергоефективності системи автоматичного керування турбомеханізмами. Тому актуальним завданням є побудова оцінювача ККД насосу на основі нейронної мережі та експериментальна перевірка його працездатності.

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ОЦІНЮВАЧА ККД НАСОСУ В ДИНАМІЧНИХ РЕЖИМАХ Геращенко І.М., магістрант, Титаренко А.С., студентка, Бур’ян С.О., к.т.н., доц., Печеник М.В., к.т.н., доц. (pdf)

Увага

Всі масові заходи на цей час на території університету заборонені.
Бережіть себе та не хворійте.

Очні консультації під час карантину.

Решетник Віктор Сергійович.